ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ЄДИНОГО ВНЕСКУ

ДПІ у Рахівському районі повідомляє, що з 01.01.2018 року набули чинності зміни, внесені до Закону України від 08.07.2010 року №2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон №2464) Законом України від 03.10.2017 року №2148-VІІІ.

Зокрема, змінено розрахунок максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок). Відповідно до п.4 ч.1 ст.1 Закону №2464 максимальна величина бази нарахування єдиного внеску - це максимальна сума доходу застрахованої особи на місяць, що дорівнює п'ятнадцяти розмірам мінімальної заробітної плати, встановленої законом, на яку нараховується єдиний внесок.

З 01.01.2018 року – сума мінімальної заробітної плати складає 3723,00 грн, тому сума максимальної величини бази нарахування єдиного внеску складатиме 3723,00 х 15 = 55845,00 гривень. При цьому розмір мінімального страхового внеску на місяць складатиме - 819,06 грн.

Відповідно до внесених змін з 01.01.2018 року для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, незалежно до якої групи платників єдиного податку їх віднесено, сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Змінено терміни сплати єдиного внеску для фізичних осіб - підприємців, що застосовують загальну систему оподаткування, та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, а також визначено терміни сплати для членів фермерських господарств.

З 01.01.2018 року фізичні особи – підприємці (незалежно від обраної системи оподаткування), особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а також члени фермерських господарств, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (абз.3 ч.8 ст. 9 Закону №2464).

Змінено норми частини п'ятої статті 10 Закону№ 2464

Частиною п'ятою статті 10 Закону №2464 визначено, що Договором про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - Договір) може бути передбачена одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року).

Згідно із внесеними змінами, з 01.01.2018 сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення Договору, помножений на коефіцієнт 2. В усіх випадках ця сума не може бути більшою за суму єдиного внеску, обчисленого виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої на дату укладення Договору.

Розширено перелік платників єдиного внеску. Зокрема, платниками єдиного внеску визначено членів фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах (п.5і ч.1 ст.4 Закону №2464). Базою нарахування єдиного внеску для членів фермерських господарств є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. Якщо дохід (прибуток) не отримано у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов'язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.

Відповідні роз’яснення надано в листі ДФС від 17.01.2018 року №1431/7/99-99-13-02-01-17.

За матеріалами ДПІ у Рахівському районі

Остання зміна сторінки: 12-02-2018 12:35