У Закарпатській ОДА обговорили перспективи переробки твердих побутових відходів

Робочу зустріч провів заступник голови ОДА Віталій Цвігун із представниками румунської компанії SC ALPIN RECYCLING SRL, яка пропонує допомогу. Зокрема у виготовленні проектно-кошторисної документації для будівництва сміттєпереробного заводу на території Закарпатської області. Також обговорили питання поводження із відходами, транскордонні перевезення небезпечних відходів та їх утилізації/видалення.

Віталій Цвігун: «Закарпаття зацікавлене у будівництві сміттєпереробного заводу. Окрім того, до 15 вересня у нас буде затверджений план про поводження з ТПВ до 2030 року, від чого ми можемо відштовхуватися.
Важливими умовами є:
-    будівництво заводу з переробки ТПВ із дотриманням усіх європейських екологічних норм;
-    кінцевий результат переробки: продукція, яку можна далі використовувати до прикладу в будівництві або ж вироблення додаткової енергії;
-    створення робочих місць;
-    проєкт із найменшим часом окупності».

Відтак сторони домовилися протягом одного тижня провести переговори, створити робочу групу із представниками обох сторін. Далі працюватимуть над визначенням зони-району, територію якого має охопити проєкт. Це важливо для визначення потужностей сміттєпереробного заводу.

Від румунської сторони участь у обговоренні взяли: адміністратор румунської компанії  SC ALPIN RECYCLING SRL Маркулеску Андріан, представники компанії Маркулеску Марія, Маркулеску Марцел, Теміан Овідіу, Флорін Вулпе та представник румунської проєктної фірми Шімон Іван.

Довідка: На території Закарпаття щорічно утворюється близько 300 тисяч тонн твердих побутових відходів, із яких майже 100% вивозяться на сміттєзвалища області. Наявна структура з поводженням з ТПВ застаріла та виснажена.
Більшість діючих місць видалення відходів вичерпали свої потужності, заповнені на 80-85%, а терміни експлуатації сміттєзвалищ Виноградова, Берегова, Сваляви та полігону ТПВ Ужгорода закінчився.

Остання зміна сторінки: 14-07-2020 14:22