За підсумками півріччя – золота середина

Незважаючи на те, що за підсумками комплексної оцінки соціально-економічного розвитку за І півріччя Рахівщина серед районів області займає шосте місце, а за окремими має від другого до п’ятого показника, обговорення економічної діяльності за шість місяців року тривало у діловій і критичній обстановці.

Ознайомив присутніх з результатами півріччя начальник управління економічного розвитку і торгівлі Віктор Турок. Виступаючий відзначив як позитивні сторони економічної діяльності (зростання реалізації продукції у меблевій та легкій промисловості, збільшення на 5,9 % до відповідного періоду минулого року розміру заробітної плати, виробництво сільськогосподарської продукції, обсягів наданих туристичних послуг тощо), так і проаналізував недопрацювання (зменшення обсягів  реалізації продукції у деревообробній, харчовій, добувній галузях, практично найвище навантаження на одне вільне робоче місце по області, незначне падіння обсягів роздрібного товарообороту та інше).

Про виконання бюджету в частині адміністрування податків, забезпечення спрощення ведення бізнесу через запровадження нових електронних серверів для облслуговування платників податків, мінімізацію документообігу, зменшення часу на адміністрування платежів, впровадження простоти та зручності процедур реєстрації, сплати податків та звітування йшлося у виступі заступника начальника ДПІ у Рахівському  районі Тетяни Папариги. Зі станом наповнення бюджету Пенсійного фонду присутніх ознайомив в. о. начальника управління ПФУ у Рахівському районі Олександр Небила. А начальник управління соціального захисту населення Марія Спасюк розповіла про заходи, які вживаються по ліквідації заборгованості із виплатами заробітної плати та інших соціальних виплат.

Підсумував обговорення першого питання голова райдержадміністрації Дмитро Андріюк, який зазначив, що кожен голова населеного пункту має постійно моніторити ситуацію щодо діяльності підприємств, адже йдеться і про робочі місця, і про наповнення бюджету. Нині, здавалося б, при понад 80 відсотковій дотаційності Рахівщини можна спокійно „колисати ногами”, але так буде не завжди й невдовзі доведеться самим дбати про кошти, які будуть працювати на громаду.

З підсумками виконання бюджету району за перше півріччя учасників колегії ознайомив в. о. начальника фінансового управління Роман Рогожан. Про причини невиконання планових показників загального фонду першого півріччя в бюджеті Верхнього Водяного йшлося у виступі в. п. голови населеного пункту Віталіни Гуцул, а головний бухгалтер міської ради Вікторія Тушер проаналізувала стан виконання бюджету самоврядним органом.

Начальник управління освіти, молоді та спорту Михайло Клементєв проаналізував готовність закладів освіти до нового навчального року. Зокрема, на проведення ремонтів і підготовку шкіл виділено 670 тис. грн., з яких: 220 – на капремонти, 450 – на поточні. Закуплено матеріал на ремонти 25 їдалень, проведено ремонтно-профілактичні заходи систем опалення, два навчальні заклади (Середньоводянську ЗОШ та Великобичківську школу-інтернат) переведено на електроопалення. Відремонтовано всі кехельні груби. Триває облаштування внутрішніх вбиралень у Середньоводянській, Великобичківській (№2), Богданській, Діловецькій ЗОШ. Укладено договори  на виготовлення проектної документації капітального будівництва внутрішніх вбиралень у Водицькій, Річанській, Видричанській, Чорнотисянській ЗОШ.

Зауваження щодо готовності закладів освіти до нового навчального року висловила начальник Рахівського районного управління Головного управління Дерсанепідемслужби у Закарпатській області Любов Сератор.

З розглянутих питань прийняті відповідні рішення.

Вів засідання колегії і підбив підсумки  її роботи голова райдержадміністрації  Дмитро Андріюк.

Михайло ЮРАЩУК.

Остання зміна сторінки: 28-08-2013 12:03