Екологічні проблеми області обговорювали на колегії в ОДА

26 березня голова Рахівської райдержадміністрації Дмитро Андріюк взяв участь у засіданні розширеної колегії Обласної державної адміністрації. Гостем колегії був також Міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков, який із кількаденним візитом перебував на Закарпатті. З такої нагоди тема була цілком присвячена екологічним питанням, які хвилюють мешканців області.

Голова ОДА Олександр Ледида, у загальних рисах описав ситуацію в краї та наголосив на необхідності посиленої уваги, адже із настанням весни існує загроза виникнення паводків та підтоплень.

Із доповіддю про стан протипаводкових робіт в області виступив начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса Володимир Чіпак, який зауважив, що належне фінансування таких програм дозволить убезпечити область від можливих стихійних лих.

Дмитро Андріюк у своїй доповіді торкнувся тих проблем Рахівського району, які адміністрація вже намагається вирішити самостійно та які при належній підтримці дозволять зробити район справжньою візитівкою українських Карпат.

Одним із таких наріжних каменів екологічної ситуації є утилізація твердих побутових відходів, адже складний гірський рельєф не дає можливості знайти місце для полігонів під сміттєзвалища із дотриманням санітарних та будівельних норм. Поділився очільник району і напрацюваннями у даному питанні, адже на даний час за допомогою спеціальних контейнерів проводиться роздільний збір побутового сміття, а невдовзі потенційні місця стихійних сміттєзвалищ опиняться під відеоспостереженням.

Олег Проскуряков підтримав думку про перегляд вказаних вище норм із урахуванням умов гірських місцевостей та розповів про ініціативу із введення так званої екологічної освіти у загальноосвітніх навчальних закладах.

Інше питання, яке озвучив Дмитро Андріюк, стосувалось облаштування каналізаційних і очисних споруд, на які районом вже розроблена проектно-кошторисна документація, та берегоукріплення у тих місцях, які є потенційно небезпечними і становлять загрозу як населенню, так і соціальним та промисловим об'єктам району.

Окрема увага була приділена і лісам на території району, адже одним із проблемних питань є масове всихання смерекових порід та знищення їх шкідниками. При цьому Олег Проскуряков зауважив, що діяльність заповідних зон безперечно важлива, але вона не повинна бути загрозою для довкілля, а також перешкодою у забезпеченні належних умов для життя мешканців району та області, на чому наголосив і голова Рахівської райдержадміністрації. "Це неприпустимо, щоб люди, які хоч і живуть біля лісу, так званої буферної зони із заповідником, змушені були оббивати пороги десятків чиновників, аби не залишитись без паливних дров", - підсумував Дмитро Андріюк.

Олександр Ледида, за результатами обговорення, підкреслив, що соціальна та екологічна складові діяльності органів влади є безумовно пріоритетними, проте вагомих позитивних зрушень можна досягти лише за злагодженої та відповідальної роботи на місцях.

Остання зміна сторінки: 27-03-2013 15:14