Зауважень до роботи районного товариства „Гуцульщина” немає

image002_(1)_(1)_(1)_(1)_(1)_(1)_(1Під час нещодавньої зустрічі очільників району Павла Басараби і Василя Дана, керівника Івана Беркели та активу районної «Гуцульщини» з головою Всеукраїнського товариства Дмитром Стефлюком йшлося про удосконалення співпраці органів влади з цією громадською організацією, шляхи та напрямки її розвитку, надбання і здобутки загалом та на місцевому рівні зокрема, а також про майбутній ХХІІІ Міжнародний гуцульський фестиваль, який проходитиме першої неділі осені в Рахові.
Підкреслювалося, що районне товариство «Гуцульщина» за період 25-річної діяльності робить вагому і потрібну справу в розвитку самобутньої гуцульської культури і декоративно-прикладного мистецтва. Зокрема, беручи активну участь в організації та проведенні різних мистецьких заходів, місцевих фестивалів та власного – «Бербениця фіглів», а також веломарафону «Стежками опришків», прагне привернути увагу до нашого краю задля його всебічного розвитку.
Д. Стефлюк зауважив, що наразі Всеукраїнське товариство «Гуцульщина» оновлюється і створює відділення в різних регіонах. Виступаючи виразником інтересів населення гуцульського краю в усіх сферах суспільного життя, збереження і примноження самобутньої духовної і матеріальної культури, одним із завдань громадська організація вважає координацію діяльності з державними і регіонально-представницькими органами влади та громадсько-політичними організаціями. Керівники району запевнили гостя з Івано-Франківщини у готовності всебічно сприяти збереженню регіональної самобутності Гуцульщини в сучасних умовах, а товариству – в реалізації благих намірів.
Присутні на зустрічі висловили стурбованість процесами, що відбуваються навколо товариства „Гуцульщина”. Вони так і не отримали відповіді на запитання про причину переформування Всеукраїнського об’єднаного товариства у Всеукраїнське (Міжнародне) Товариство „Гуцульщина”. Як і не було відповіді на офіційний лист Рахівського районного товариства із зауваженнями та побажаннями стосовно нової редакції Статуту та внесення змін до назви організації, який зачитали ще минулого року, на конференції під час ХХІІ Міжнародного гуцульського фестивалю в Надвірній. А на запитання голови РДА Павла Басараби стосовно висловів на телебаченні про проблематику з Путильським та Рахівським товариствами, пан Стефлюк пояснив, що вони не є зауваженнями щодо їхньої роботи, а стосуються питань реорганізації.

Зоря Рахівщини