Закарпаття налагоджує транскордонне співробітництво з Румунією

4040820031У вівторок, 8 квітня, голова Закарпатської облдержадміністрації з робочим візитом відвідав Румунію. Під час двосторонньої міжнародної зустрічі обговорено транскордонний проект «Система швидкого реагування в надзвичайних ситуаціях». В заході взяли участь з української сторони, окрім Валерія Лунченка, Генеральний Консул України в Сучаві Василь Боєчко, директор департаменту житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури облдержадміністрації Віктор Лукеча, сільські голови Білої Церкви та Верхнього Водяного Рахівського району, та ін. З румунського боку в заході взяли участь Генеральний Консул Румунії в Україні в м. Чернівці Елеонора Молдаван, префект повіту Марамуреш Антон Рохян, примар населеного пункту Мойсей Тоадер Штецку та інші представники еліти.
Тісна співпраця між сусідніми країнами була започаткована 21 березня цього року під час міжнародної зустрічі на території Закарпаття. Впроваджений транскордонний проект «Системи швидкого реагування в надзвичайних ситуаціях» фінансується програмою транскордонної співпраці ENPI Угорщина- Словаччина-Румунія- Україна. Цей проект впроваджується в населеному пункті Мойсей, що в повіті Марамуреш в Румунії та в Середньому Водяному, що в Рахівському районі, за участі представників з Румунії та України. Проект передбачає закупівлю автомобілів швидкої допомоги, пожежних машин та снігоприбиральної техніки. Загальна вартість роботи становить більше 490 тисяч євро. Українською стороною планується отримати близько 140 тис. євро.
Префект Марамурешського повіту під час зустрічі звернувся до Валерія Лунченка з вітальним словом, зазначивши, що молодий вік очільника Закарпаття та досвід префекта в тандемі послужать налагодженню тісної співпраці між двома братніми регіонами. Очільник Марамурешського краю висловив сподівання на плідну та довготривалу співпрацю між прикордонними областями обох країн.
Водночас мер селища Мойсей зазначив, що вперше має честь приймати на своїй території гостей такого рівня з України. За словами Тоадера Штецку, за той час, як Румунія приєдналася до Європейського Союзу, він переміг у чималій кількості економічних проектів , спрямованихна розвиток свого селища, і спільно із закарпатською владою має намір залучити ще більше європейських коштів для розбудови інфраструктури обох сторін.
«Це не протокольна зустріч, а реальні кроки до інтеграції Закарпатського краю в Європейський простір, – зазначила Елеонора Молдаван. – Новий голова Закарпатської ОДА – молода людина з європейським баченням та великими перспективами».
– Економічний і культурний зв’язок має бути прерогативою наших сумісних відносин, – наголосив очільник Закарпаття. Український уряд, зокрема Закарпатська влада, докладатимуть максимум зусиль задля того, аби реалізувати як нові проекти, так і завершити вже започатковані, незалежно від політичної, економічної та соціальної ситуації в Україні.
Під час заходу було прийнято рішення про створення робочих груп з обох сторін для підготовки пропозицій щодо координації дій та реалізації спільних ініціатив.

Прес-центр ОДА