Закарпаття готується до 30-тих роковин Чорнобильської катастрофи

04080633Цьогоріч, 26 квітня, виповниться 30 років з моменту аварії на Чорнобильській атомній електростанції.
В Закарпатській ОДА під керівництвом заступника керівника краю Олександра Петіка відбулося засідання оргкомітету з питань проведення в області заходів, пов ’язаних з роковинами ліквідації Чорнобильської катастрофи.
Планом заходів, зокрема, передбачено, що учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС отримають державні нагороди. Вдови померлих внаслідок катастрофи, а також сім’ї інвалідів та важкохворих одержать матеріальну допомогу з обласного та місцевих бюджетів. В області також обстежать житлово-побутові умови учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи й за потребою нададуть їм необхідну допомогу. Вживатимуться заходи щодо своєчасної виплати чорнобильських пільг та компенсацій, передбачених у державному і місцевих бюджетах на соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
У навчальних закладах області відбудуться тематичні виховні заняття, лекції та зустрічі з учасниками ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.
Також в області організують міжнародний дитячий конкурс художньої творчості «Природа очима дітей» та науково-практичну конференцію приурочені річниці трагедії.
На Закарпатті також проведуть загальнообласний вечір-реквієм «Чорнобиль: роки і доля», за участі вдів померлих ліквідаторів. Крім цього, відбудуться мітинги-реквієми та покладання квітів до пам’ятників героям-чорнобильцям у містах і районах області.
Релігійні організації краю проведуть поминальні панахиди за жертвами Чорнобильської трагедії.

Прес-служба Закарпатської ОДА