Закарпатських роботодавців попереджають про відповідальність за використання нелегальної праці

Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області повідомляє, що відповідно до чинного законодавства за допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору роботодавець несе відповідальність.
Наразі органами ПФУ в Закарпатській області спільно з управлінням Держпраці, головним управлінням Державної фіскальної служби в Закарпатській області проводиться інформаційно-роз’яснювальна кампанія серед роботодавців і найманих працівників щодо ризиків використання нелегальної праці і виплати заробітної плати в «конвертах».
Однак, починаючи вже з жовтня цього року, здійснюватимуться перевірки суб’єктів господарювання. У разі виявлення фактів нелегального працевлаштування працівників до таких роботодавців вживатимуться жорсткі заходи впливу.
Роботодавці мають пам’ятати, що ухиляючись від офіційного оформлення трудових відносин, виплачуючи заробітну плату в «конвертах», вони  позбавляють своїх працівників трудових прав:

– на достойну пенсію;

– на основну та додаткову відпустку;

– на оплату лікарняного;

– на дотримання встановленої законодавством норми тривалості робочого часу;

– на гарантії за колективним договором;

– отримання допомоги по безробіттю залежно від страхового стажу та інше.

Через несплату роботодавцем єдиного соціального внеску та інших соціальних внесків працівникові не зараховується страховий стаж та можливість отримання заробленої пенсії за віком, по інвалідності чи в інших випадках, передбачених законодавством, адже пенсія призначається тільки з офіційно нарахованої заробітної плати.