Закарпатські лісгоспи встановили ліміти реалізації новорічних ялинок

Встановленими лімітами передбачено заготівлю 26 552 новорічних ялинок, З них 23 497 – смереки та 3055 – ялиці. Загалом на 9 тисяч менше ніж мінулоріч.
Найбільше дерев заготовлять у Воловецькому ( 7000 ялинок) та в Міжгірському ( 5200 ялинок) держлісгоспах. Найменше – в Ужгородському, де всього буде заготовлено 50 новорічних зелених красунь.
Для потреб населення лісівники спільно з райдержадміністраціями організують у спеціально визначених місцях торговельні майданчики для гуртової та роздрібної торгівлі новорічними ялинками.
Усі ялинки продаватимуться з обов’язковим маркуванням пластиковими бірками чи стрічками з штриховим кодом, – інформують в обласному лісомисливському господарстві.
Державне агентство лісових ресурсів повідомляє, що штраф за незаконну вирубку ялин напередодні Нового року та Різдва цього року становитиме від 399 до 1852 гривень, у залежності від завданої шкоди, –
Відповідно до додатку 1 до постанови Кабміну від 23.07.2008 № 665 відшкодовуються збитки за незаконне вирубування хвойних дерев віком до 41 року в грудні-січні. Розмір штрафу залежить від діаметра зрізаного дерева та становить від 399,27 гривень до 1806,24 гривень.
Розмір шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд внаслідок незаконного вирубування хвойних дерев у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду (постанова КМУ від 24.07.2013 № 541), складає від 246 грн до 1122 гривень. За вирубку хвойних дерев у межах міст та інших населених пунктів від 1152 гривень до 1852 гривень.
Також згідно зі статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення лісопорушники сплачують ще й штраф за незаконну рубку хвойних дерев у розмірі від п’яти до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (85-170 гривень), а посадові особи від семи до дванадцяти неоподаткованих мінімумів (119-204 гривень).
Статтею 246 Кримінального кодексу України «Незаконна порубка лісу» визначено, що незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяла істотну шкоду, а також вчинення таких дій у заповідниках або на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах — карається штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів (5100-8500 грн) доходів громадян чи арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.