Захисників України привітали зі святом

13 жовтня у великій залі засідань Рахівської районної ради відбулися урочисті заходи та святковий концерт з нагоди Дня захисника України. Це свято, відзначають в нашій державі не лише в день Покрови Пресвятої Богородиці. 14 жовтня, ми також відзначуємо початок визволення Рахівщини від фашистських загарбників.

На урочистостях були присутні військовослужбовці, які брали участь в АТО на сході України, сім’ї загиблих героїв-земляків, керівництво району, колективи установ та організацій Рахівщини та громадськість.

Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять військовослужбовців загиблих на полі бою заради захисту України, та всіх жертв війни.

З теплими словами привітання до присутніх звернулися голови районної державної адміністрації та райради Павло Басараба і Василь Дан.

– Сьогодні ми вітаємо всіх військовослужбовців Рахівщини та всіх тих, хто так, чи інакше причетний до захисту нашої держави. Ви – наші захисники, опора держави. Спокій наших домівок, спокій близьких — у ваших надійних, сильних руках. У цей світлий день, бажаю вам і вашим родинам благополуччя і процвітання, світлих перспектив вам і вашим дітям. Пам’ятайте, на якій героїчній землі ми живемо. Хай сила цієї землі допомагає долати всі труднощі, – звернувся до присутніх Павло Басараба.

Також, за сумлінну службу, особисту мужність та високий професіоналізм у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України та з нагоди Дня захисника України, керівники району нагородили спільними грамотами райдержадміністрації і райради учасників бойових дій – Володимира Юращука, Івана Боднарюка, Олександра Шаповалова та заступника військового комісара Рахівського районного військового комісаріату Сергія Шмолнавера і начальника відділення – начальника радіостанції відділення зв’язку та інформатизації Рахівського районного військового комісаріату Геннадія Банка.

Військовий комісар Рахівського районного військового комісаріату Василь Гаджега, за проявлену мужність та героїзм в боях за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, вручив військовослужбовцям медалі ,,Захисник Вітчизни”.

В рамках заходів відбулося і покладання квітів до меморіальних дошок загиблих під час АТО мешканців Рахівщини та Герою України, герою Небесної Сотні Петру Гаджі, пам’ятникам воїнам-визволителям, воїнам-інтернаціоналістам і воїнам УПА.

Святкову атмосферу заходу доповнили вихованці районного будинку дитячої та юнацької творчості.

Врешті, не тільки сьогодні проходили заходи з вшанування воїнів-захисників України. 8 жовтня, в селі Косівська Поляна, відбулися урочисті та меморіальні заходи з нагоди 75-річниці створення УПА. За поданням братства воїнів УПА імені генерала Романа Шухевича, спільними грамотами райадміністрації і райради за участь у національно-визвольних змаганнях, активну громадянську позицію та з нагоди 75-ї річниці створення УПА, нагороджено в’язня таборів ГУЛАГу (25 років) Івана Мирона і зв’язкову УПА, в’язня таборів ГУЛАГу (7 років) Надію Скибіцьку.