В Ужгороді відбулася зустріч Робочої групи з питань охорони якості прикордонних вод

З 27 лютого по 01 березня 2018 року в Ужгороді відбулася зустріч Робочої групи з питань охорони якості прикордонних вод Українсько-словацької комісії з питань водного господарства на прикордонних водах. Українську частину Робочої групи
Українську частину Робочої групи очолювала її керівник, заступник начальника Державної екологічної інспекції у Закарпатській області Оксана Фенцик. Від України у зустрічі Робочої групи прийняли участь спеціалісти Державної екологічної інспекції у Закарпатській області та Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса. Від Словацької Республіки – Гелена Сенкова – керівник словацької частини Робочої групи, представники Міністерства охорони навколишнього середовища Словацької Республіки, Словацького водогосподарського підприємства, Інспекції навколишнього середовища Кошице.
В ході зустрічі Сторони розглянули наступні питання: виконання плану робіт зі співпраці з питань охорони якості прикордонних вод за 2016-2017 роки, дали оцінку результатів визначення якості прикордонних вод за 2016-2017 роки, узгодили план робіт зі співпраці з питань охорони якості прикордонних вод на 2018 рік та перший квартал 2019 року, завершили опрацювання проекту “Порядку проведення відборів проб, визначень і оцінки якості вод та заходів, що вживаються при надзвичайних забрудненнях” з метою подання його на затвердження на XVІ засіданні Комісії, а також обговорили інші питання співпраці у сфері охорони якості прикордонних вод.
Довідково: Співпраця між Україною та Словацькою Республікою в частині охорони якості прикордонних вод здійснюється на підставі Угоди між Урядом України та Урядом Словацької Республіки з питань водного господарства на прикордонних водах (м. Братислава, 14 червня 1994 року) та у відповідності до Інструкції відбору проб, аналізу і визначення якості води на українсько-словацьких прикордонних водотоках і змін та доповнень, прийнятих на засіданні Робочої групи з охорони якості прикордонних вод між Словацькою Республікою та Україною (м. Кошице 11 – 13 червня 2001 р.)