В Рахівській райдержадміністрації відбулося засідання круглого столу на тему протидії торгівлі людьми

DSC_252116 травня в Рахівській райдержадміністрації відбулося засідання круглого столу за участі представників Закарпатської громадської жіночої організації «Веста», які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, голови Закарпатської громадської жіночої організації «ВЕСТА» Інни Сабадош та заступника голови Закарпатської громадської жіночої  організації «ВЕСТА» – В. Попович.

Круглий стіл проводився у рамках проекту «Впровадження національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи з протидії торгівлі людьми, в тому числі дітей, у Закарпатській області» за підтримки Міжнародної організації з міграції.

Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми». З його проявами Україна зіткнулась наприкінці ХХ сторіччя. На сьогодні проблема боротьби з торгівлею людьми (особливо жінками) стала надзвичайно актуальною для нашої держави.

Прийняття Україною у 2011 році Закону «Про протидію торгівлі людьми», суттєво наблизило українське законодавство до найкращих міжнародних стандартів в цій сфері. В Україні передбачено достатньо суворі та адекватні санкції за торгівлю людьми та пов’язані з нею злочини. У законодавстві міститься низка інноваційних положень, які стосуються захисту потерпілих від торгівлі людьми. Наприклад, з метою ефективної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, та їх захисту створюється Національний механізм взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми.

Особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, має право звернутися до місцевої державної адміністрації із заявою про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та до органів внутрішніх справ щодо захисту прав і свобод. Статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, встановлюється на строк до двох років.

Особа, якій встановлено статус постраждалої від торгівлі людьми, має право на забезпечення особистої безпеки, поваги, а також на безоплатне одержання різних видів допомоги.

Закон містить також положення, які стосуються захисту прав іноземних громадян, які постраждали від торгівлі людьми і звернулись за встановленням статусу особи, потерпілої від торгівлі людьми, а також забороняють видворення таких осіб за межі України.

Щоб уникнути ситуації торгівлі людьми є кілька основних моментів на які слід звернути увагу: не слід довіряти рекламі, оголошенням, незнайомим людям, а часом навіть сусідам, знайомим. Не слід вести переговори про навчання, працевлаштування чи шлюб наодинці з агентом. Слід перевірити, чи має фірма ліцензію на надання відповідних послуг (навчання, працевлаштування за кордоном). Обов’язково укладати відповідний контракт, складений зрозумілою для вас мовою у двох примірниках, один з яких залишається у вас. За жодних обставин нікому не довіряти оригінали документів, що засвідчують вашу особу. Обов’язково залишати рідним ксерокопію паспорта громадянина України та закордонного, візи, контракту про навчання чи працевлаштування, свідоцтва про народження, проїзних документів та нещодавно зроблені фотографії, а також номер телефону і адресу, де  збираєтеся зупинитися. Тримати при собі копії національного та закордонного паспортів. Це значно спростить процедуру відновлення документів для повернення в Україну.

Було продемонстровано плакати та буклети з номерами гарячих ліній на території України, з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів. Та акцентовано увагу на те, що якщо хтось опинився у скрутному становищі за межами України, необхідно звертатися по допомогу до: Посольства або Консульства України у країні вашого перебування, де вам допоможуть отримати документи, що засвідчують вашу особу, і повернутися на Батьківщину; Національного товариства Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, де вам можуть надати можливість відновити зв’язок з рідними та повідомити їм про своє скрутне становище; міжнародних, громадських, благодійних організацій, де ви також зможете отримати допомогу та підтримку.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації