У Закарпатській ОДА обмірковували над поліпшенням стану техногенної безпеки об’єктів краю

14123012395Недопущення надзвичайних ситуацій та безпека громадян – першочергове завдання служб цивільного захисту та органів влади на місцях. З цього приводу у Закарпатській облдержадміністрації на розширеній нараді при заступнику голови ОДА Михайлу Рівісу розглядали питання техногенної безпеки потенційно небезпечних об’єктів Закарпаття.
Як зазначив у своїй доповіді керівник сектору техногенної безпеки відділу державного нагляду та контролю управління ДСНС у Закарпатській області Руслан Федько, нині у краї налічується 470 потенційно небезпечних об’єктів, 316 – потенційно небезпечних ділянок, територій, інженерних споруд. Зокрема, 87 – гідротехнічних споруд, 182 автодорожніх мостів, 5 – залізничних станцій, 28 – залізничних мостів, 14 тунелів, де використовуються небезпечні речовини.
Ідентифіковано, як об’єкти підвищеної небезпеки, 236 та 7 об’єктів, як хімічно-небезпечні. Розроблено паспорти ПНО – 465 (99%), плани локалізації та ліквідації аварійних ситуацій на 235 ОПН, проведено декларування безпеки 234 ОПН та експертизу декларацій.
На території Закарпаття підлягають обладнанню системами раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення 236 об’єктів. На 74 об’єктах встановлено систему раннього виявлення НС, що складає 32% від загальної кількості. На 8 об’єктах проведено комплексні випробування системи раннього виявлення НС.
За підсумками наради заступник голови ОДА Михайло Рівіс поставив перед присутніми відповідальне завдання – мінімізувати усі можливі ризики виникнення надзвичайних ситуацій та максимально подбати про безпеку життєдіяльності населення. Він також доручив активізувати діяльність з моніторингу наявності на території області потенційно небезпечних об’єктів та, у першу чергу, звертати увагу на безпечне їх функціонування. Крім того, вчасно виявляти інші небезпечні об’єкти, де виникнення надзвичайних ситуацій може загрожувати життю та здоров’ю людей та привести до значних матеріальних збитків. Упродовж наступного року необхідно провести індентифікацію, паспортизацію та реєстрацію всіх потенційно небезпечних об’єктів, ділянок, територій, інженерних споруд Закарпатської області.

Управління інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю ОДА