У Тячівській РДА обговорили питання які розглядатимуть на VI засіданні Змішаної Українсько-Румунської комісії з питань захисту прав нацменшин

У Тячівській РДА відбулась нарада з питань підготовки до VI засідання Змішаної Українсько-Румунської комісії з питань забезпечення прав осіб, які належать до національних меншин, що відбудеться 13 вересня в м. Київ.

Участь взяли в.о голови Тячівської райдержадміністрації Михайло Полажинець. в.о.голови райради Василь Кушілка, керівник апарату Богдан Макусій.
А також представники з обласної державної адміністрації – начальник управління національностей та релігій ОДА Йозеф Фезеш, начальник управління зовнішньоекономічних зв’язків, інвестицій та транскордонного співробітництва ОДА Рената Мойш-Шіман, заступник директора департаменту освіти і науки ОДА Аттіла Штерр.
А також представники Рахівської РДА, керівники структурних підрозділів у сфері освіти, культури, голови сіл та селищ, у яких компактно проживають представники румунської спільноти, керівники загальноосвітніх навчальних закладів з румунською мовою навчання Тячівського та Рахівського районів а також керівники громадських організацій румунської національної меншини області.
Учасники зустрічі обговорили ряд актуальних питань щодо забезпечення прав румунської спільноти в сфері освіти культури інформації та міжкордонного співробітництва розвитку національних звичаїв та традицій.
Найактуальнішим виявилось питання щодо прийняття ВРУ нового закону «Про освіту». Представники громадських організацій рішуче засудили прийняття закону, що на їхню думку суттєво звужує їхнє право на навчання на рідній мові, та заявили що поряд з іншими представниками нацменшин області також звернуться до Президента України Петра Порошенка із закликом не підписувати закон «Про освіту».
Окрім того було надано ряд зауважень та пропозицій з приводу обговорених питань на даній нараді.

Прес-служба Тячівської райдержадміністрації