У Рахові відбувся найочікуваніший фестиваль року – ,,Гуцульська бриндзя”

На Рахівщині у першу неділю вересня вже традиційно відбувся смачний фестиваль сироварів та полонинників – ,,Гуцульська бриндзя”.

Національна кухня, невід’ємна частина культури будь-якого народу. Вона формується століттями під впливом характеру місцевості та умов проживання. Вважається, що горяни живуть довше не лише за рахунок сприятливих екологічних умов, а й більш здорового харчування натуральними продуктами, якими є смачні – сир, вурда, бриндзя. Тому, можна вважати, що фестиваль-ярмарок ,,Гуцульська бриндзя” присвячений не тільки молочному продукту – бринзі, а й здоровому способу життя. Бо той хто їсть бриндзю – обов’язково буде здоровим!

,,Гуцульська бриндзя” є ,,візитівкою” Рахівського району і тією подією, на яку чекають цілий рік. Фестиваль присвячений прадавній традиції – виготовленню сиру з овечого молока.

Вже традиційно святкування розпочалося із ходи за участі усіх населених пунктів Рахівщини та делегацій не тільки із сусідніх областей, але й із закордону. Колона попрямувала від центральної площі міста до амфітеатру ,,Буркут”, де її зустрічали керівники району та області.

Голови облдержадміністрації і ради Геннадій Москаль та Михайло Рівіс, голова райадміністрації Павло Басараба нагородили почесними грамотами та цінними подарунками вівчарів, які зробили вагомий внесок у розвиток району.

Під час церемонії нагородження голова Всеукраїнського товариства ,,Гуцульщина” Дмитро Стефлюк вручив медаль ,,За заслуги перед Гуцульщиною” голові районної державної адміністрації Павлу Басарабі.

Символом ,,Гуцульської бринзі” є полонинська ватра, яку щороку запалюють на фестивалі. Тож виконати почесну місію запалення полонинської ватри надали – Геннадію Москалю, Михайлу Рівісу та вівчарю с. Луги Дмитру Богуняку.

Після закінчення офіційної частини відбувся огляд експозицій виставок населених пунктів.

Продовженням свята стала концертно-розважальна програма, за участі зірок естради: Руслани Лижичко, Алли Кудлай, квартету ,,Гетьман”, дуету ,,Писанка”, Павла Доскоча, Василя Мельниковича ,,Гуцула Хулігана”, учасника проекту ,,Х-Фактор” Алли Івашиної та гурт ,,Без Обмежень”, фіналіста шоу ,,Україна має талант” Петра Сказківа і гурту ,,Петрос”.

На завершення свята відбувся феєрверк.