Створення Інтегрованого плану управління басейном р. Тиси розпочнеться в Ужгороді

27 лютого в Ужгороді, у приміщенні Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса відбудеться перша зустріч із обговорення підготовки Плану управління басейном річки Тиси. Початок о 10:00.

Обговорення із зацікавленими сторонами є частиною проекту «Посилення координації між плануванням управління річковим басейном і попередженням ризику затоплення задля покращення стану водних ресурсів басейну р. Тиси» (JOINTISZA), який здійснюється в рамках Дунайської Транснаціональної Програми ЄС. (Детальніше про проект: http://www.interreg-danube.eu/approved-projects/jointisza).

Організатори обговорення — асоційовані партнери проекту в Україні:

Державне агентство водних ресурсів України та

Басейнове управління водних ресурсів річки Тиса в Закарпатській області.

Проект JOINTISZA фокусує свою увагу на координації зусиль, спрямованих на управління річковим басейном і його захист від затоплення. Відтак упродовж 2017–2019 років асоційовані партнери проекту братимуть участь у розробці оновленого Інтегрованого плану управління басейном р. Тиси. Єдиний для п’яти країн, цей план дозволить застосувати комплексний підхід до вирішення проблем у басейні, а також залучити фінансування для реалізації запланованих заходів.

Це перше обговорення з чотирьох, що плануються в Закарпатській області. Зустрічі розподілено за басейновим принципом, і перше обговорення в Ужгороді присвячено басейну Ужа. У березні планується зустріч у Мукачеві, що охопить басейн Латориці, та зустріч у Хусті, де обговорюватимуть екологічні проблеми верхнього басейну Тиси. Заключний семінар відбудеться в Ужгороді у квітні.

До конструктивного діалогу в Ужгороді щодо водно-екологічних проблем басейну ріки Уж було запрошено зацікавлених сторін Великоберезенянського, Перечинського та Ужгородських районів. Учасниками зустрічі стануть представники не лише органів місцевої влади, а й водогосподарських організацій, лісового господарства, неурядових громадських екологічних організацій та ключових водокористувачів.

Усі небайдужі можуть висловити свою думку щодо підготовки Інтегрованого плану управління басейном річки Тиса на сторінці у Фейсбуці «Спілкуймося – Тиса шукає друзів»

Контактна особа: Світлана Ребрик, +38 (0312) 61 28 53

rebryks@buvrtysa.gov.ua