Степан Варга з Водиці зібрав цілий “букет” державних медалей та нагород за мужність та героїзм

FetchImageОрденом «Народний герой України» нагороджують за особливу мужність та відданість у захисті України. «Орден за мужність III ступеня» – відзнака Президента України, яка присвоюється за особисту мужність та героїзм.

Медаль «За оборону рідної держави» вручаютьза мужність, самовідданість та зразкове виконання службового обов’язку, а нагрудний знак «Учасник АТО» – військовим, які брали безпосередню участь у бойових зіткненнях в зоні проведення антитерористичної операції. Всі перераховані нагороди з 2015-го року має двадцятидворічний Степан Варга з Водиці.

Рахівщина повинна знати сучасних героїв, бо вони увіковічнюють її славний імідж, є прикладом для наслідування, адже це – не герої фантастичних фільмів, якими часто захоплюється юнацтво, а реальні герої, які живуть серед нас.
В скрутний політичний період 2013 року Степан підписав контракт на службу в Збройних силах України. Вибір зробив свідомо, керуючись національно-патріотичними переконаннями. У час, коли багато земляків виїздили на заробітки в Росію, не усвідомлюючи, що цим покращуюють її добробут, як і багато інших свідомих громадян, юнак став на захист Вітчизни від «братнього народу».

Набиратися військового досвіду розпочинав з навчального центру в Львівській області. Після тримісячної підготовки отримав призначення на посаду командира взводу екіпажу, навідника танку та був відряджений в зону АТО.

Учасники бойових дій зазвичай не розповідають про несення служби, це – фішка «казкарів», котрі прагнуть привернути до себе увагу, прикриваючи не завжди адекватну поведінку. С. Варга утримувався від прямих відповідей про військові будні, переводячи тему розмови в русло планів та мрій на майбутнє.

Наразі веде цивільне, мирне життя, хоча спогади про військове назавжди «монолітом» відкарбувалися в його світлій та щирій душі.

– Люблю Україну такою, яка вона є, з її досягненнями та втратами, бо тут я народився, тут моя родина, мої друзі, могили побратимів. І хоча не зовсім гладко в неї ідуть справи, вона в мене – єдина, іншої такої немає й не буде. Дуже хочеться позитивних змін. Щоб мій народ нарешті зажив цивілізованим життям, під мирним небом, в могутній суверенній країні, бо заради втілення цих ідей ми з побратимами часто «відключали» інстинкт самозбереження, – цими словами завершив розмову Народний герой України Степан Степанович Варга.

Слава Вам наші герої-захисники, слава Вам наші славні земляки!

Рахівський райвійськкомат