Спільна діяльність громадських формувань та прикордонних служб – формальна, – Павло Басараба

17103473_751930958319521_1895188821465238154_nПідсумки діяльності громадських формувань у 2016 році та проблемні питання їх взаємодії з прикордонними службами, правоохоронними органами, органами місцевого самоврядування, обговорили 28 лютого, на нараді при голові райдержадміністрації.

За інформацією керівників прикордонних загонів, на території району діють сім громадських формувань. В зоні відповідальності ВПС ,,Ділове” – діють три, ВПС ,,Богдан” та ,,Великий Бичків” функціонують по два громадські формування.

Начальник сектору превенції патрульної поліції Рахівського відділення поліції Тячівського відділу поліції ГУНП у Закарпатській області Іван Андріюк зауважив, що в озвученій інформації є розбіжності – як у складі, так і в кількості громадських формувань та зауважив, що у зв’язку з постійними змінами керівного складу в прикордонних службах, важко підтримувати співпрацю. Також наголосив, що на даний час, статути громадських формувань не відповідають нормам законодавства, а також запропонував органам місцевого самоврядування для налагодження роботи взаємодіяти, як з громадськими організаціями, так і з прикордонниками.

Голова райдержадміністрації Павло Басараба зазначив, що враховуючи криміногенну ситуацією в районі, спільна діяльність громадських формувань, прикордонних служб та поліції у 2016 році – не відповідає вимогам сьогодення та носить декларативний і формальний характер. Закликав до тісної співпраці всіх служб, та запропонував представникам відділень прикордонної служби налагодити взаємодію з керівниками громадських формувань, поліцією та органами місцевого самоврядування, забезпечити навчання їх членів та розробити спільні плани дій. Рахівському відділенню поліції Тячівського відділу поліції ГУНП у Закарпатській області, запропонував провести інвентаризацію громадських формувань в районі, їх складу, та забезпечити якісну взаємодію з ними.