Розвиток туризму неможливий без якісної інфраструктури

12 жовтня голова райдержадміністрації Павло Басараба та голова районної ради Василь Дан зустрілися з підприємцями туристичної галузі району. Під час зустрічі обговорили питання підготовки до зимового туристичного періоду 2017-2018 років, та стан туристичної галузі загалом.

В обговоренні питання також взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Віктор Турок, директор Карпатського біосферного заповідника Микола Рибак, директори лісгоспів – Юрій Сойма і Василь Теличук.

Розпочали зустріч з презентації промо-ролика, в якому показали різні напрямки розвитку туристичної Рахівщини – мальовничі полонини, різноманітні мінеральні джерела, шість найвищих гір Карпат, які, власне знаходяться у нас. Край також багатий на дерев’яну архітектурну спадщину, етно-фестивалі, які представлені у кожному населеному пункті району. У ролику показали і об’єкти туристично-рекреаційного призначення, серед яких – приватні міні-готелі, бази відпочинку і туристично-оздоровлювальні комплекси, садиби, які приймають гостей за програмою сільського зеленого туризму. Присутнім також показали уривки відеоматеріалів про демонстративне фермерське господарство в с. Лазещина та фото і відеоматеріали про фестивалі та веломарафон ,,Стежками опришків”, який щороку проходить у місті Рахів.

Під час обговорення Павло Басараба закликав представників туристичної галузі до системної роботи по легалізації робочої сили, оскільки наш район орієнтований на туризм, тому влада розраховує на кінцевий результат – поповнення місцевого і державного бюджетів.

Оскільки розвиток туризму неможливий без якісної інфраструктури, голова РДА проінформував присутніх про реалізацію проектів будівництва та реконструкції дорожнього покриття. Звернув також увагу на неготовність деяких голів сільських рад освоювати кошти на реалізацію проектів соціально-економічного розвитку окремих територій. І власне для забезпечення якісного двостороннього зв’язку, запросив учасників наради надати пропозиції щодо розвитку галузі, які можна включити до районної програми розвитку туризму.

Директор ,,Ясінянського ЛМГ” Василь  Теличук, проінформував про готовність лісового господарства до проведення робіт по ремонту дороги на полонину Драгобрат, на яку чекають вже давно. З його слів, затримка полягає у відсутності погодження в Міністерстві екології на вже виготовлену кошторисну документацію.

Закупити обладнання для виготовлення щебеню, запропонував директор ,,Великобичківського ЛМГ” Юрій Сойма. Оскільки, актуальним залишається питання щодо заборони забору гравію з річок, виникає питання нестачі матеріалів для ремонту лісових доріг.

Підприємці сфери туризму також звернули увагу на проблему безсистемного виділення земельних ділянок на полонині Драгобрат та використання земель не за цільовим призначенням. Оскільки залишається ряд невирішених питань щодо підготовки до зимового сезону, вони запропонували провести 2 листопада нараду з всіма суб’єктами туристичної діяльності полонини Драгобрат та запросити представників ПрАТ „Закарпаттяобленерго”, для вирішення питання безперебійного енергопостачання під час зимового сезону.

Голови райадміністрації і райради Павло Басараба і Василь Дан, запропонували до об’єднання зусиль суб’єктів туристичної діяльності з органами влади, для вирішення проблемних питань полонини Драгобрат, що стане основою для подальших передумов розвитку туризму району.

Тож, завдяки спільним зусиллям привітна і гостинна Рахівщина відкриває туристам свої гірські природні багатства, самобутність історії, культури, гуцульських звичаїв та традицій.