Позашкільна освіта

 У системі національної освіти України важливе місце посідає позашкільна освітньо-виховна робота, роль якої у всебічному розвитку особистості посилюється тим, що вона сприяє вихованню не лише духовності й моральності та задоволенню різнобічних інтересів, а й стимулює розвиток творчої обдарованості, індивідуальності, залучає дитину до загальнолюдської гуманітарної культури

Позашкільною освітою охоплено 3338 школярів, що складає 26% (в минулому році 25,2%) від загальної кількості учнів у районі. З них  1310 учнів –   при РЦНТТ, 1160 – при РБДЮТ, 868 вихованців займаються у спортивних секціях ДЮСШ.

На базі Рахівського РЦНТТ працюють 74 групи, в яких  займаються 1310 учнів. Також функціонують  10 відділень та  об’єднань МАН України (34 секції), в яких займаються 560 учнів. Одним із пріоритетних напрямків РЦНТТ є пошук, розвиток і підтримка обдарованих дітей, створення умов для вільного розвитку особистості.

У м. Рахові при РЦНТТ займаються 515 вихованців, що становить 23,4 %,  у селищній та сільській місцевості  – 795 дітей  (7,5 %).

Протягом 2011-2012 навчального року 465 вихованців були учасниками районних етапів конкурсів, 306 гуртківців були учасниками обласних, Всеукраїнських, Міжнародних конкурсів-захистів НДР, змагань, зльотів, конкурсів-фестивалів, конкурсів-виставок, з яких  137 гуртківців є переможцями обласних етапів конкурсів, 12 – Всеукраїнських та Міжнародних.

 Кожного року учні-члени Рахівської філії МАН беруть участь у конкурсах-захистах науково-дослідницьких робіт і протягом десяти років перемагали і займали призові місця.

1160 учнів є членами 83 груп  Рахівського районного Будинку дитячої та юнацької творчості за напрямками: художньо-естетичний, туристично-краєзнавчий, науково-технічний, еколого-натуралістичний, фізкультурно-спортивний та гуманітарний. Із них 875 – вихованці із  міста, що становить  39,7%, 285 – учнів (2,7%) сільської місцевості.

Педколектив  на чолі з директором Томащуком В.М. працює над оновленням змісту роботи, запровадженням активних форм і методів впливу на морально-вольові якості вихованців та відродження елементів національної культури, звичаїв, обрядів, традицій рідного краю, створює умови для творчого самовдосконалення особистості, організовує навчально-пізнавальну, науково-дослідницьку, художньо-естетичну, інтелектуально-дозвіллєву діяльність вихованців.

У 2011- 2012 навчальному році  60  вихованців та  8 колективів   РБДЮТ стали переможцями обласних та Всеукраїнських конкурсів та фестивалів.  Ворохта Ольга нагороджена Дипломом лауреата V Всеукраїнської виставки фестивалю „Обдаровані діти України”, її роботи та досягнення занесені у книгу „Обдаровані діти України”.

Про результативність методичної  роботи свідчить активна участь та перемоги педагогів позашкільних закладів у щорічних конкурсах на кращу методичну розробку: Рахівський РЦНТТ – 5 призових місць у обласному конкурсі на кращу методичну розробку серед педагогів позашкільних навчальних закладів, а Рахівський РБДЮТ – 1 призове місце. Семенюк Михайло Васильович, директор РЦНТТ, у Всеукраїнському конкурсі педагогічної майстерності працівників позашкільних навчальних закладів „Джерело творчості” в номінації „Директор -2012” став переможцем на обласному турі.

Серед нетрадиційних форм проведення занять особливе місце займають інтегровані заняття, тематичні тижні, тренінги, переклички творчих справ, круглі столи, творчі звіти гуртківціва, індивідуальні та колективні проекти, творчі лабораторії гуртківців, майстер-класи.

У районній ДЮСШ працюють секції з 5 видів спорту (у 2010 році – 4): легка атлетика, лижні гонки, волейбол, футбол, бокс.

Протягом 2011-2012 н.р. у секціях займалося 868 учнів у 46 групах. 716 з них – вихованці міста та селища, що становить 13,8 %, а також 152 учні сільської місцевості, що становить 2 %.

Спортсмени Рахівської ДЮСШ успішно виступали у змаганнях сезону 2011-2012 навчального року: лижні гонки – 64 призові місця (тренери Білосюк П.М., Швайгер С.С. та Швайгер С.Р.); волейбол –  52 призових місць (тренери Осієвський В.І., Андрусяк А.Л. та Обшитош І.І.); легка атлетика – 24 призових місць (тренер Демян В.В. та Лендєл П.П., Катеринюк В.П.); футбол – 56 призових місць (Штадлер С.С., Дряшкаба М.П., Малишев Ю.Л., Попша А. Т., Волощук М.М., Дячук І.В.); бокс – 48 призових місць (тренер Урбан В.І., Корж В.М., Вершлер В.Й.).  

Відділ освіти Рахівської РДА у 2011-2012 н. році визначив мету та завдання роботи з обдарованою молоддю:

 • Вивчення основних напрямів роботи з обдарованою молоддю, впровадження інноваційних методів роботи;
 • Активне залучення обдарованої молоді до науково-дослідницької, експериментальної, творчої діяльності в гуртках, філіях Малої академії наук учнівської молоді тощо;
 • Поповнення регіонального банку даних про обдаровану молодь;
 • Всебічне заохочення дітей та педагогів через преміювання.

Одним із пріоритетних шляхів реалізації поставлених завдань є організація та проведення в районі І-ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад, конкурсів, конкурсів-захистів, турнірів і фестивалів та забезпечення участі обдарованої молоді у міжнародних і всеукраїнських інтелектуальних, творчих змаганнях ІІІ-ІV рівнів.

Невід’ємною частиною роботи з обдарованими та здібними учнями є предметні олімпіади, які стимулюють потяг школярів до самоосвіти, виховують поглиблений інтерес до навчальних дисциплін, вміння долати труднощі, виробляють навики роботи з довідковою та науково-популярною літературою. Результати олімпіад – це один із найважливіших показників роботи педколективів шкіл та відділу освіти.

У ІІІ етапі  Всеукраїнських учнівських олімпіад брали участь 101 учень.  31 із них здобули дипломи І, ІІ, ІІІ ступеня, зокрема  І – 3, ІІ – 7, ІІІ – 21 . Порівнючи  з 2010 – 2011 роком, це на 6 переможців з дипломами ІІІ ступеня більше.

Протягом останніх  років спостерігається значний ріст кількості переможців та призерів всіх етапів олімпіад. Зокрема, це демонструє порівняльна  діаграма росту кількості  переможців ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських учнівських  олімпіад.

Зросла також і кількість учнів, які представляють Закарпатську область на Всеукраїнському етапі предметних олімпіад. Це, як і у минулому навчальному році, Варга Юлія  – учениця  11 класу Верхньоводянської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 з української мови та літератури, Білоус Іван – учень 10 класу Рахівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 з географії, Нямещук Галина – учениця 11 класу Лужанської ЗОШ І-ІІІ ст. з екології. До них долучилися  Каніщева Діана – учениця 11 класу Великобичківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, яка з біології та екології посіла призові місця і брала участь у ІV етапі олімпіад із цих предметів. Кілька років поспіль у конкурсі з образотворчого мистецтва призові місця, а в цьому році почесне І місце здобуває учениця Рахівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Ворохта Ольга.

Щорічно високі показники та належний рівень підготовленості показують учні йону на обласному етапі олімпіади з румунської мови та літератури. У цьому навчальному році – це 6 призових місць, з них 2  учнів Плаюцької ЗОШ І-ІІІ ст. Крец Ленуца та Шушка Ліліана представляли Закарпатську область на ІV етапі даної олімпіади у  м. Чернівцях.

На базі Рахівського РЦНТТ діє Рахівська філія Малої академії наук України. В системі МАН навчається  560 учнів-членів.

Переможцями І (районного) етапу  стали 18 учнів, переможцями ІІ (обласного) етапу – 9 учнів, а саме:

ІІ-гі місця – Білоус Іван  (науковий керівник – Мельніченко Л. А.), Личковська Леся (науковий керівник – Семенюк М.В.), Манівчук Василина (Науковий керівник – Попович М. М.).

ІІІ-ті місця – Костанюк Ганна (науковий керівник – Костич Г. М.), Шміляк Ганна, Тимчук Мар’яна, Спасюк Роман  (науковий керівник – Криниця Г. В.), Бойчук Наталія (науковий керівник – Попович М. М.), Нерода Владислав (науковий керівник – Кіштулинець М. Б.).

Протягом 2011-2012 навчального року проводилися різноманітні традиційні та поточні конкурси, виставки, змагання різних рівнів – шкільні, районні, обласні, всеукраїнські, міжнародні та регіональні, зокрема такі, як: предметні: ХІІ Міжнародний конкурс з української мови ім.Петра Яцика, ІІ Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді ім.Тараса Шевченка, з англійської мови „Грінвич”, з природознавства „Колосок”, з математики „Кенгуру”, з фізики „Левеня”, з історії „Історія міст і сіл України”, з українознавства „Патріот”; інтелектуальні: „Знаю все”, „50 слів”; екологічні: „Малі річки – життя України”, „В об’єктиві натураліста”, „Золотий нарцис”; творчі конкурси, конкурси малюнків, плакатів, декоративно-прикладного мистецтва тощо: „Палітра українського слова”, „Об’єднаймося ж, брати мої”, „Дружать діти на планеті”, „Податки очима дітей”, „Професія моєї мрії”, „Національний банк майбутнього” та ін.

У ІІ (районному) етапі ХІІ Міжнародного конкурсу з української мови ім.Петра Яцика взяли участь 273 учні 3-11 класів шкіл району. Відрадно те, що у цьому конкурсі беруть участь і учні шкіл із румунською мовою навчання, а саме Білоцерківська та Плаюцька, Середньоводянська та Добрічанська школи  не беруть участі у даному конкурсі.

За рішенням оргкомітету і журі ІІ етапу Міжнародного конкурсу з української мови ім.Петра Яцика були визначені такі переможці: Куцин Олексій – 3 клас (Великобичківська ЗОШ-інтернат І-ІІІ ст., вчитель  Руснак О.І.); Дердюк Світлана – 4 клас (Чорнотисянська ЗОШ І-ІІІ ст., вчитель Гудем’юк С.І.); Попович Лариса – 5 клас (Розтоківська ЗОШ І-ІІІ ст., вчитель Цубера Г.А.); Ангела Кароліна – 6 клас (Кобилецько-Полянська ЗОШ І-ІІІ ст., вчитель  Морян О.Д.); Хром’як Яна – 7 клас (Великобичківська ЗОШ І-ІІІ ст. №1, вчитель Фейса В.М.); Пецюх Ірина – 8 клас (Рахівська ЗОШ І-ІІІ ст. №1, вчитель Пецюх М.М.); Ерстенюк Юліана – 9 клас (Видричанська ЗОШ І-ІІІ ст., вчитель Шушман М.Ю.); Мисинчук Назарій – 10 клас (Рахівська ЗОШ І-ІІІ ст. №1, вчитель Стебльська П.В.); Шемота Віолетта – 11 клас (Рахівська ЗОШ І-ІІІ ст. №1, вчитель Севч Г.О.). Усі вони взяли участь в ІІІ (обласному) етапі конкурсу в м.Ужгороді, проте призових місць не здобули.

На обласному рівні учні району показали наступні результати:

–         І місце у Всеукраїнському юнацькому фестивалі „В об’єктиві натураліста” – Юркуц Надія, учениця 8 класу Костилівської ЗОШ І-ІІІ ст.;

–         ІІ місце в ІІ Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка – Лукачук Світлана, учениця 7 класу Великобичківської ЗОШ-інтернат І-ІІІ ст.;

–         ІІ місце (загальнокомандне) у зльоті юних натуралістів „Золотий нарцис” – команда учнів Лужанської ЗОШ І-ІІІ ст.  та І місце – номінації „Художник”;

–         ІІ місце у Всеукраїнській дитячій еколого-краєзнавчій естафеті „Малі річки – життя України” – Кочержук Христина та Піпаш Любов,   учні  7 класу Ясінянської ЗОШ І-ІІІ ст.№1;

–         ІІ місце в краєзнавчій олімпіаді „Закарпатський краєзнавець” – Білоус Іван, учень 10 класу Рахівської ЗОШ І-ІІІ ст.№1 та ІІІ місце – Деженіцький Василь, учень 10 класу Рахівської ЗОШ І-ІІІ ст.№2;

–         ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості, присвяченому Т.Шевченку „Об’єднаймося, брати мої” – Яремчук Микола, учень 10 класу Косівсько-Полянської ЗОШ І-ІІІ ст.№1.

Команда Великобичківської ЗОШ І-ІІІ ст.№1 увійшла у фінал інтелектуальної вікторини „Знаю все” та грала на рівні з командами міст Ужгорода та Мукачева.

За участь у Всеукраїнській історико-географічній експедиції „Історія міст і сіл України” грамотами Закарпатського центру туризму нагороджено Ковбаснюк Ганну та Бондарюк Тетяну, вихованців Рахівського РЦНТТ, а також гурток „Юні музеєзнавці” Ясінянської ЗОШ І-ІІІ ст.№2.

Порівняно з минулим навчальним роком, кількість переможців і призерів зменшилася, оскільки спостерігалося зниження рівня робіт та активності учнів у конкурсах, невідповідність вимогам оформлення конкурсних робіт, несвоєчасність їх  здачі на районний етап тощо.

Серед найактивніших шкіл, які беруть участь у різних творчих конкурсах, слід назвати Великобичківську №1, Ясінянську №1, Верхньоводянську №1, а також Чорнотисянську, Діловецьку, Костилівську, Рахівську №1, Лазещинську, Кобилецько-Полянську І-ІІІ ст., а також позашкільні навчальні заклади – Рахівський РБДЮТ та Рахівський РЦНТТ

У 2012  році Рахівський районний будинок дитячої та юнацької творчості працював над проблемою: «Оволодіння та впровадження в навчально-виховний процес інноваційних технологій з метою підвищення його ефективності, професійного зростання педагогічних працівників, розвитку творчого потенціалу педагога й вихованця». Виходячи з проблеми річний план роботи Рахівського районного будинку дитячої та юнацької творчості у 2012 році був спрямований на реалізацію основних ідей і положень Закону України «Про освіту», Закону України «Про позашкільну освіту», ”Положення про позашкільний навчальний заклад”, соціальної Програми розвитку позашкільних навчальних закладів на 2010-2014 р., та типових навчальних програм за напрямками позашкільної освіти.

В 2012 році у Рахівському районному будинку дитячої та юнацької творчості  навчалося 1141 дітей, 85 –груп за напрямками позашкільної освіти:

Кількість

рядка

гуртків, груп

у них

 та інших

вихованців,

Назва напрямку

творчих

учнів,

 об’єднань,

слухачів,

одиниць

осіб

1

2

Усього

01

85

1141

  науково-технічний

02

3

45

  еколого-натуралістичний

03

3

45

  туристсько-краєзнавчий

04

6

81

  фізкультурно-спортивний або спортивний

05

12

158

  художньо-естетичний

06

58

762

  соціально-реабілітаційний

09

1

30

  гуманітарний

10

2

20

Культурно-масова робота

З метою пошуку та розвитку творчо-обдарованих дітей та молоді Рахівським РБДЮТ

в 2012 році започатковані та проведені районні фестивалі-конкурси:

 • 1 відкритий районний фестиваль дитячої та юнацької хореографії

«Танець-це життя».(Зозулич А.Р.)

 • 1 районний конкурс читців «Ми діти твої, Україно.(Назарик Н.В.)
 • VI районний дитячий фестиваль-конкурс дитячої естрадної пісні «Над Тисою». (Томащук В.М.)
 • 1 районний конкурс на кращу команду лідерів учнівського врядування.(Беркела О.В.)

Згідно плану роботи протягом 2012 року гуртківці  Рахівського районного будинку дитячої та юнацької творчості  є постійними учасниками всіх масових заходів які проводяться в м.Рахів та районі.

Робота з творчо-обдарованими дітьми

В 2012 році 472 гуртківці  Рахівського РБДЮТ взяли участь у різних конкурсах, фестивалях, виставках. З них 44 вихованці стали призерами. У районних конкурсах участь взяло 162 гуртківці; в обласних конкурсах – 208 гуртківців; у Всеукраїнських – 86 вихованців; у Міжнародних – 16.

З них переможці фестивалів, конкурсів за 2012 рік

п\п

Назва конкурсу

Кількість

1 місць

Кількість

2  місць

Кількість

3 місць

Загальна

к-ть місць

1.

Міжнародні

1

1

1

3

2.

Всеукраїнські

1

4

7

12

3.

Обласні

1

8

11

20

4.

Районні

5

2

2

9

5. Разом:

8

15

20

44

 

Розширення мережі

з 1 вересня 2012 року відкрито нові гуртки:

 • «Фітнес технології» ( 2 групи) , керівник Мамедова О.А.- м. Рахів;
 • «Ляльковий театр» (1 група), керівник Козуряк Т.В. – м.Рахів;
 • «Оркестр народних інструментів» (2 групи), керівник Попович Н.В. – смт.В.Бичків;
 • «Вокальний спів» (3 групи), керівник Ключівський А.Д., смт.Ясіня;

з  1 листопада 2012 року :

 • «Народного танцю» (1 група), керівник Тулайдан Г.Ю смт. Ясіня;
 • «Народного танцю» (2 групи), керівник Ганюк Д.І. смт. Ясіня;
 • «Ансамбль троїстих музик» (1 група), керівник Гаврилюк Ю.Д. смт.Ясіня.

Відновлено:

роботу гуртка «Екологічний» з 1 вересня 2012 року (3 групи), керівник Кубічек І.В., м. Рахів, с. Розтоки. 

Робота з кадрами

У 2012 році Рахівському РБДЮТ працює  36 педпрацівників, з яких: 31 основних працівників;  5  педагогів працюють по сумісництву;

Із загальної кількості працівників мають освітньо-кваліфікаційний рівень (освіту):  31 основних керівників гуртків мають освіту :27 – вищу, 3 – неповну вищу, 1-середню освіту. 5 сумісників  мають освіту 3-вищу, 2-неповну вищу.

Всі педпрацівники відповідають займаній посаді, підвищують свій  фаховий рівень шляхом курсової перепідготовки при ЗІППО та атестації.

Протягом 2012 року керівники гуртків Рахівського РБДЮТ є переможцями конкурсів та фестивалів.

п\п

Назва конкурсу

Кількість

1 місць

Кількість

місць

Кількість

3 місць

Загальна

к-ть місць

1.

Міжнародні

1

1

2.

Обласні

1

1

1

3

3.

Районні

1

1

4. Разом:

2

1

2

5

 

Детальна інформація про Рахівський РБДЮТ на офіційному

веб-сайті:www.rbdut.com.ua

 

Інформація

про роботу  Рахівського районного

 центру науково-технічної творчості

(станом на 21.01.2013р.)

Основним напрямком та змістом освіти і виховання  в Рахівському РЦНТТ є робота спрямована на формування у дітей та підлітків техніко-технологічних знань, розширення їх політехнічного світогляду, задоволення потреб юної особистості у вдосконаленні освіти з основ інформатики, конструкторської , експерментальної, винахідницької діяльності, реалізація здібностей шляхом пошуку творчих ідей та розвитку їх вмінь, навичок технічного моделювання, конструювання.

 

Навчально-виховна робота

Рахівський РЦНТТ у 2012 навчальному році працював згідно затверджених навчальних планів та програм. Станом на 10.01.2013 року  в закладі у 75 групах навчається 1315 гуртківців по таких напрямках:

–       Науково-технічний (гуртки:  «Інформатика і ОТ», «Початкове технічне моделювання», «Фототехнічний», «Хіміко-технологічний», «Радіопеленгація», «Радіооператорів», «Технічне моделювання»;

–       Художньо-естетичний (гуртки: «Дизайн та технічне моделювання», «Дизайн та комп`ютерна графіка», «Образотворче мистецтво», «Українська вишивка», «Гончарство», «Вишивка», «Народна творчість», «Моделювання іграшок-сувенірів», «Художня обробка деревини», «Різьблення по дереву», «Виготовлення сувенірів», «Бісероплетіння»);

–        Дослідницько-експериментальний (гуртки: «Радіофізичні, природничі дослідження та інформаційні технології», «Історичне краєзнавство», «Історія України», «Географія та геофізичні дослідження», «Географічне краєзнавство», «Мікро- та макроекономіка», «Фінанси та грошовий облік і кредит», «», «Хімія», «Психологія», «Англійська мова», «Економіка», «Етнологія», «Лісознавство», «Агрономія» , «Соціологія», «Біохімія», «Хімія», «Фольклористика», «Математика», «Прикладна математика» «Технології програмування»);

–       Еколого-натуралістичний (гурток «Біологія»);

–       Туристсько-краєзнавчий (гуртки «Географічне краєзнавство»).

 

Всього

Науково-технічний

Художньо-естетичний

Дослідницько-експеримента-льний

Туристсько-краєзнавчий

Еколого-натураліс

тичний

к – сть

груп

к – сть

вих.

к – сть

груп

к – сть

вих.

к – сть

груп

к – сть

вих.

к – сть

груп

к – сть

вих.

к – сть

груп

к – сть

вих.

к – сть

груп

к – сть

вих.

75

1315

15

245

20

375

37

635

1

20

2

40

Із загальної кількості у м.Рахові в 31 групі навчається 530 вихованців, у смт. Ясіня працює 6 груп, які відвідують 105 гуртківців, а у сільській місцевості нараховується  38 груп де займається 680 дітей.

РОБОТА РАХІВСЬКОЇ ФІЛІЇ МАН

На базі Рахівського РЦНТТ діє Рахівська філія Малої академії наук Закарпаття. Навчаються у системі МАН учні 9-11 класів шкіл району.   Станом на 21.01.2013 року Рахівська філія МАН у 34 групах  нараховує 555 вихованців.

У  лютому 2012 року 18 учнів-членів Рахівської філії МАН брали участь у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту в м.Ужгороді.  Переможцями  ІІ (обласного) етапу стали 10 членів МАН, з них: другі місця здобуло 3 учасників і 6 учнів треті, а 1 учениця відзначена грамотою  за активну участь та високі досягнення у науковій діяльності.

17-21 грудня 2012року проведено І (районний) етап  конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт   учнів-членів Малої академії наук України. У  І (районному) етапі конкурсу взяло участь 43 учні шкіл та вихованців РЦНТТ, які представляли роботи  у 26 секціях  10 відділень Малої академії наук України.

Інструктивно-методична робота

Керівництвом закладу протягом року надавались усні, письмові, індивідуальні консультації  з  питань  технічного   моделювання,   конструювання,   інформатики  i  ОТ,    організації  i  методики  позакласної та позашкільної роботи з техніки керівникам гуртків, вчителям шкіл та організаторам.

 Рахівський  РЦНТТ підтримував зв’язки з районним  методичним центром,  районним будинком творчості,  школами району, ОЦНТТУМ та іншими навчальними закладами.

Науково-методична проблема – “Розвиток науково-технічної творчості та дослідницько-експериментальної діяльності обдарованої молоді”.

Педагогічні працівники закладу взяли участь у наступних обласних конкурсах: 

Семенюк Михайло Васильович брав участь у Всеукраїнському конкурсі педагогічної майстерності працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» в номінації «Директор – 2012» де зайняв І місце.

Педагогічні працівники Рахівського РЦНТТ брали участь у обласному конкурсі на кращу методичну розробку з науково-технічної та художньо-естетичної творчості серед педагогів позашкільних навчальних закладів області, де:

 Бєлоусова Тетяна Іванівна, керівник гуртка «Прикладна математика», зайняла  І місце  в номінації «Навчальні посібники, розробки, рекомендації з науково-технічної творчості / профіль «Предметно-технічний» та нагороджена грамотою управління освіти і науки Закарпатської ОДА за методичну розробку «Здійснення компетентнісного підходу  при реалізації програми гуртка «Основи математичного моделювання».

Глушманюк Марина Василівна, практичний психолог , зайняла І місце  в номінації «Опис перспективного досвіду роботи  педагогічних колективів, керівників гуртків / напрямок «Навчально-виховний процес» та нагороджена грамотою управління освіти і науки Закарпатської ОДА за методичну розробку «Комплекс виховних занять для профілактики девіантної поведінки підлітків».

Семенюк Михайло Васильович, директор РРЦНТТ зайняв  ІІ місце  в номінації «Навчальні посібники, розробки, рекомендації з науково-технічної творчості / профіль «Навчально-виховний процес» та нагороджений грамотою управління освіти і науки Закарпатської ОДА за методичну розробку «Стратегія управлінської діяльності, менеджмент директора ПНЗ та процеси професійного росту».

Попович Мар`яна Михайлівна, заступник директора РРЦНТТ по навчально-виховній роботі зайняла ІІ місце  в номінації «Опис перспективного досвіду роботи  педагогічних колективів, керівників гуртків / напрямок «Навчально-виховний процес» та нагороджена грамотою управління освіти і науки Закарпатської ОДА за методичну розробку «Розвиток творчого потенціалу особистості в позашкільному навчальному закладі».

Костич Гафія Михайлівна, керівник гуртка «Початкового технічного моделювання» зайняла  ІІІ місце  в номінації «Навчальні посібники, розробки, рекомендації з науково-технічної творчості/профіль «Навчально-виховний процес» та нагороджена грамотою управління освіти і науки Закарпатської ОДА за методичну розробку «Особливості проведення гурткової роботи з дітьми молодшого шкільного віку»

Педагогічні працівники Рахівського РЦНТТ взяли участь у обласному конкурсі на кращу методичну розробку з науково-технічного напряму позашкільної освіти, а саме:

Семенюк Михайло Васильович, директор РРЦНТТ представив роботу на тему «Застосування дистанційного навчання в освітньому процесі ПНЗ»  в номінації «Методичні розробки»;

Попович Мар`яна Михайлівна, заступник директора РРЦНТТ по навчально – виховній роботі представила роботу на тему: «Програма гуртка «Хімія в повсякденному житті» в номінації “Навчальні програми”;

Бєлоусова Тетяна Іванівна, керівник гуртка «Прикладна математика» представила роботу на тему «Програма гуртка «Основи математичного моделювання» в номінації «Навчальні програми».

 

Масова робота

Всього протягом 2012року (2011-2012н.р.) в районних етапах конкурсів взяло участь – 552 вихованці РЦНТТ, а в обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах  – 306 вихованців гуртків Рахівського РЦНТТ, з яких 137 гуртківці є переможцями обласних етапів конкурсів та 12 – Всеукраїнських, з них :

обласних етапів

–         24 вихованців – зайняли І місця, їхні роботи представлені до участі у наступних етапах конкурсів в м.Києві ;

–         46 вихованців – зайняли ІІ місця та були відзначені грамотами і дипломами;

–         47 вихованців – зайняли ІІІ місця також нагороджені грамотами і дипломами;

–         20 вихованці  – здобули ІV місце та нагороджені грамотами за високі досягнення та активну участь у конкурсах, змаганнях, виставках.

  Всеукраїнських та Міжнародних (м.Київ):

–         5 вихованців – зайняли І місце на заочному етапі Всеукраїнського конкурсу;

–         5 вихованці – зайняли ІІ місце на фінальних етапах Всеукраїнських конкурсів;

–         2 вихованці – зайняли ІV місця на заключних етапах Всеукраїнських конкурсів;

      В період за вересень-грудень 2012-2013 навчального року 37 вихованців здобули перемогу в обласних етапах конкурсів, з них:

–         3 вихованців – зайняли І місця, їхні роботи представлені до участі у наступних етапах конкурсів в м.Києві ;

–         7 вихованців – зайняли ІІ місця та були відзначені грамотами і дипломами;

–         18 вихованців – зайняли ІІІ місця також нагороджені грамотами і дипломами;

–         9 вихованці  – здобули ІV місце та нагороджені грамотами за високі досягнення та активну участь у конкурсах, змаганнях, виставках.