Освіта

У районі функціонує 41 загальноосвітній навчальний заклад, де навчається 12840 учнів: 30 – І-ІІІ ступенів, 4 – І-ІІ ступенів, 7 – І ступенів. При семи ЗОШ є 19 класів із заочною та вечірньою формами навчання, в яких навчаються 262 учнів.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.04.2010 року № 315 реорганізації підлягають три початкові школи, а саме: Верхньоводянська ЗОШ  І ступеня №2 (7 учнів), Водицька ЗОШ І ступеня №2 (6 учнів) та Косівсько-Полянська ЗОШ І ступеня  № 3 (5 учнів),  проте існують причини,  які  унеможливлюють ці школи реорганізувати  чи закрити, зокрема:  віддаленість  цих навчальних закладів  до основних шкіл  (4-8 км.), відсутність   доріг  та знаходження  у гірській місцевості. Крім того, відсутня згода  батьків учнів, які навчаються у даних школах,  на закриття цих закладів. Вищеназвані школи утримуються  у  належному стані.

Верхньоводянська ЗОШ І ступеня № 2 – будова 1998-1999 років. Є актовий зал, бібліотека, клуб, три класні приміщення.

Водицька ЗОШ І ступеня №2 – типова початкова школа, збудована в кінці 1990 років із 4-ма класними приміщеннями та методичним кабінетом.  До початку навчального року під час проведення поточного ремонту планується заміна вікон.

Косівсько-Полянська ЗОШ  І ступеня №3 – приміщення старе, проте кожного року здійснюється якісний поточний ремонт (відремонтована крівля,  здійснена заміна підлоги та печки).

Тому у 2012-2013 навчальному році мережа шкіл району  залишається незмінною – 41 школа:  30 шкіл – І-ІІІ ступенів, 4 – І-ІІ ступенів, 7 – І ступеня.

У районі діють три позашкільні навчальні заклади, якими охоплено 3338 школярів, що складає 26% від загальної кількості учнів у районі. З них  1310 учнів – при РЦНТТ, 1160 – при РБДЮТ, 868 вихованців займаються у спортивних секціях ДЮСШ

Виконання Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку, затвердженої  постановою  Кабінету  Міністрів  України  від  12.04.2000 року № 646 знаходиться на постійному контролі відділу освіти.

Згідно звіту № 77-РВК у районі 13550 дітей від 6 до 18 років. Навчається -13419 дітей. У тому числі  у школах – 13059, у ПТОЗ – 164, у ВНЗ – 196. Не навчаються  для здобуття повної загальної середньої освіти 131 дітей. Із них 22 навчаються у спеціальних закладах для дітей, які мають вади у розумовому розвитку, 96  – з вадами розумового або фізичного розвитку, 13 – з інших причин. Для покращення роботи по охопленню дітей навчанням  у відділі освіти та в навчальних закладах створена база даних в електронному вигляді про всіх дітей району віком від 6 до 18 років та п’ятирічок. Зібрано довідки на дітей, які вчаться за межами мікрорайонів.

Керівники загальноосвітніх навчальних закладів вживають заходи щодо повного охоплення дітей та підлітків шкільного віку різними формами навчання. Щоденно ведеться контроль за відвідуванням учнями навчальних занять. При школах району діють шкільні Ради профілактики правопорушень та комісії за участю заступника директора школи з виховної роботи, соціального педагога, психолога, педагога-організатора та класних керівників з питання залучення учнів шкільного віку до навчання. Класними  керівниками та адміністрацією шкіл постійно ведеться контроль за  відвідуванням учнями занять, з’ясовуються причини їх відсутності на уроках. У разі відсутності учня на заняттях з’ясовуються причини та інформуються батьки. При тривалій відсутності на заняттях класні керівники, соціальні педагоги, психологи шкіл відвідують цих учнів удома. У разі відсутності учня протягом 10-ти днів навчальні заклади  складають  акти про невідвідування, надсилають їх у відділ освіти та у службу в справах дітей. Так, відділом освіти протягом 2011-2012 навчального року надіслано у службу у справах дітей 34 акти про невідвідування учнями шкіл району. З них 33 залучено до навчання.

Спільно зі службою у справах дітей та відділом кримінальної міліції у справах дітей,  розроблено план дій щодо здійснення заходів, спрямованих на недопущення та зменшення числа дітей, що не відвідують школу. У школах району  проведено 68 заходів щодо повернення неповнолітніх до навчання. Відділом освіти проведено три тематичні перевірки  з питання охоплення навчанням школоповинних дітей. Питання вдосконалення контролю за охопленням навчанням дітей-підлітків шкільного віку неодноразово розглядалося на нарадах керівників навчальних закладів та на колегіях відділу освіти.

На виконання рішення колегії відділу освіти від 28.01.2011 р. та доручення голови райдержадміністрації спільно зі службою у справах дітей та керівниками шкіл району у населених пунктах з участю правоохоронних органів проведені профілактичні рейди щодо залучення дітей до навчання під час уроків у інтернет-кафе та у вечірній час на дискотеках, у барах та інших розважальних закладах.

Випускники 9-х класів: випущено –  1249 учнів

Продовжують  навчання:

у 10 класі -1118,

у 10 класі вечірньої школи – 78,

ПТУ – 164.

4 – закінчили 9 клас із свідоцтвом допоміжної  школи і не підлягають навчанню, 2 виїхали за межі держави на постійне місце проживання, 2 не продовжують навчання (народили дітей).

На первинному обліку знаходиться 855 дітей, які потребують корекції фізичного, розумового та психічного розвитку. В загальноосвітніх навчальних закладах  району навчається 262 дітей-інвалідів.

 Для 65 учнів, що потребують корекції  фізичного  або розумового  розвитку, організовано індивідуальне навчання. У спеціалізованих  навчальних  закладах  за межами району навчаються 22 дітей-інвалідів, які потребують корекції фізичного, розумового та психічного розвитку, 23 – це діти, які закінчили школу та дошкільного віку.

 За висновками психолого-медико-педагогічної консультації не підлягають навчанню 36 дітей.

     У 2011 році 14  дітей-сиріт закінчили школу. Продовжили навчання у ВНЗ ІІІ – ІV рівня – 1, ПТНЗ – 3, працевлаштовані – 2,  8 – не зверталися за працевлаштуванням у районний центр зайнятості.

У 2012 році 10 дітей-сиріт закінчили школу, з них бажають навчатися 4, потребують працевлаштування  6.

 

Офіційний сайт: rakhiv-osvita.ucoz.org