Дошкільна освіта

Метою розширення мережі дошкільних навчальних закладів незалежно від типів і форм власності відділом освіти розроблено районну програму розвитку дошкільної освіти, в якій передбачено кошти для фінансування капітальних ремонтів  та реконструкцій дошкільних навчальних закладів на 2011-2017 роки.

У районі функціонують 34 ДНЗ: 19 ДНЗ – типові,  15 – розміщені у пристосованих приміщеннях. У  дошкільних навчальних закладах району у 83 групах виховується 2122 дітей. У районі працюють два приватних ДНЗ, у яких дві групи і в них виховуються 52 дітей. У всіх населених пунктах  району функціонують дошкільні навчальні заклади.

З метою розширення мережі дошкільних навчальних закладів відділом освіти розроблено план розвитку дошкільної освіти на 2012-2013 роки, в якій передбачено додаткове відкриття груп при діючих ДНЗ.

Станом на 1.06.2012 року відсоток охоплення дітей дошкільною освітою в районі становить 34%. У 2012 році в районі передбачається відкрити 12 додаткових груп з 10 – годинним режимом роботи (м. Рахів – 3 групи, смт. Великий Бичків – 2, с. Косівська Поляна – 1, с. Розтоки – 1, с. Верхнє Водяне – 1 та присілок Ріка – 1, с. Білин – 1, с. Костилівка – 1, смт. Кобилецька-Поляна – 1).

Лише 1004 вихованців п’ятирічного віку, що становить 82 % по району, сьогодні відвідують ДНЗ. 341 дитина п’ятирічного віку в районі не має можливості відвідувати дитячий садок через відсутність місць. Тому згідно розроблених відділом  освіти  заходів з охоплення дітей дошкільною освітою заплановано у місті Рахів, смт. Ясіня та В.Бичків, селах Косівська Поляна, Богдан, Лазещина, Кобилецька-Поляна, Видричка відкрити групи короткотривалого перебування дітей п’ятирічного віку у ДНЗ, що дасть змогу суттєво збільшити охоплення дошкільною освітою дітей п’ятирічного віку. Найбільша потреба у залученні дітей п’ятирічного віку у м. Рахові, оскільки через відсутність місць 120 дітей не відвідують дитячий садок, 106 у смт. Ясіня, 52 – у смт. Великий Бичків, с. Лазещина – 35, с. Розтоки – 40, с. Кваси -19, с. Верхнє Водяне – 65.

У рамках проекту „Діти – наше майбутнє: нова хвиля у дошкільній освіті Карпатського регіону”, який виграла Великобичківська селищна рада, у 2012 році буде розпочато реконструкцію нежитлової будівлі під дошкільний навчальний заклад №5 смт. Великий Бичків.

До 01.09.2012 року планується відкрити групи короткотривалого перебування діітей п’ятирічного віку на базі Стримбівської, Чорнотисянської, Ясінянської № 2, Лазещинської ЗОШ І-ІІІ ст.