Призначення державної соціальної допомоги дітям померлого годувальника

Законом України ,,Про внесення змін до деяких законів України щодо надання допомоги дітям померлого годувальника’’ внесено зміни і Закон України ,,Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам’ (набрав чинності 05.03.2017р.), відповідно до яких право на державну соціальну допомогу відповідно до Закону набули особи, які не мають право на пенсію, – діти померлого годувальника (у тому числі, народжені до спливу 10 місяців з дня смерті годувальника), який на день смерті не мав страхового стажу, необхідного для призначення пенсії для інваліда III групи.
Державна соціальна допомога призначається дітям померлого годувальника до досягнення 18 років.
Дітям померлого годувальника, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах системи середньої освіти, у професійно- технічних і вищих навчальних закладах (у тому числі у період між завершенням навчання в одному із зазначених навчальних закладів та вступом до іншого навчального закладу або у період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем та продовженням навчання за іншим за мови, що такий період не перевищує чотирьох місяців), державна соціальна допомога призначається до закінчення ними навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення 23 рокі, а дітям – сиротам – до досягнення 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні.
Допомога дитині померлого годувальника призначається з дня, що настає за днем смерті годувальника, якщо звернення про призначення такого виду допомоги надійшло не пізніше 12 місяців з дня смерті годувальника. Державна соціальна допомога призначається управлінням соціального захисту населення.
Розмір державної соціальної допомоги встановлюється виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність: на одну дитину померлого годувальника – 100 відсотків, на двох – 120 відсотків, на трьох і більше дітей – 150 відсотків.
За консультацією звертатися в управління соціального захисту населення Рахівської райдержадміністрації, за адресою м. Рахів, вул. Вербник, 2 кабінет № 3 та за номером телефону 2-31-88.