Про збереження буковий пралісів Карпат говорили на міжнародній конференції у Рахові

У рамках відзначення 10-ї річниці ухвалення Комітетом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО рішення про включення українсько-словацької номінації ,,Букові праліси Карпат” до переліку об’єктів Всесвітньої природної спадщини, 27 вересня, у великій залі засідань Рахівської райради відбулася Міжнародна науково-практична конференція ,,Десятиріччя створення об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО ,,Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини”: історія, стан та проблеми впровадження інтегрованої системи менеджменту”.

Участь у конференції взяли представники наукових та природоохоронних установ Австрії, Швейцарії, Угорщини, Словаччини, Німеччини, Румунії та України.

До привітального слова запросили і представника місцевої влади – голову Рахівської районної державної адміністрації Павла Басарабу.

–  Сьогодні, мені випала честь вітати вас у Рахові з нагоди відзначення 10-ї річниці ухвалення Комітетом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО рішення про включення українсько-словацької номінації ,,Букові праліси Карпат” до переліку об’єктів Всесвітньої природної спадщини. Цей об’єкт становить надзвичайну цінність на світовому рівні як взірець недоторканих природних комплексів лісів, – звернувся до науковців Павло Васильович. – Охорона навколишнього природного середовища, раціональне використання природних ресурсів та бережне ставлення до них – невід’ємна умова сталого економічного та соціального розвитку. Тому, сподіваюся, що ваша праця тільки сприятиме цьому. Успіхів вам у важливій та нелегкій роботі, яка покликана зберегти природу для майбутніх поколінь.

Очільник Рахівщини Павло Басараба і голова Всеукраїнського товариства ,,Гуцульщина” Дмитро Стефлюк підготували ще одну несподіванку – нагородили медаллю ,,За особливі заслуги перед Гуцульщиною”, науковця, заслуженого природоохоронця України Федора Гамора.

Власне, під час конференції йшлося про стан та перспективи створення європейської мережі пралісів та старовікових лісів Європи. Науковці поділилися досвідом та проблемами організації освітніх та інформаційних програм спрямованих на формування поваги людей до збереження об’єктів Всесвітньої спадщини. Також фахівці обмінялися досвідом щодо вдосконалення національних законодавств в сфері збереження Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.