Про реалізацію урядової програми ,,Доступні ліки’’ говорили в РДА

Нарада при голові райдержадміністрації Павлу Басарабі з керівниками аптечних закладів району та районних служб щодо запровадження урядової програми ,,Доступні ліки’’, відбулася 17 жовтня в РДА.

Участь в нарада взяли заступник голови райдержадміністрації Дмитро Ігнатюк,  начальник відділу охорони здоров’я райдержадміністрації Павло Брехлічук, головний лікар районної лікарні Володимир Симулик, в.о. головного лікаря районного центру первинної медико-санітарної допомоги Валентина Шишвак, начальник Рахівського відділу Тячівської місцевої прокуратури Віктор Ластовичак, начальник Рахівського відділення поліції Тячівського відділу поліції ГУ НП в Закарпатській області Михайло Палкуш та керівники аптечних закладів району.

1 квітня 2017 року стартувала Урядова програма ,,Доступні ліки”, завдяки якій пацієнти отримують ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно, або з незначною доплатою.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 9 листопада 2016 року № 863 ,,Про запровадження відшкодування вартості лікарських засобів” та пункту 2 Порядку відшкодування лікарських засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 березня 2017 року № 152 ,,Про забезпечення доступності лікарських засобів”, наказу Міністерства охорони здоров’я України № 326 від 25.03.2017 ,,Про затвердження форми примірного договору про відшкодування витрат, понесених у зв’язку з відпуском лікарських засобів, вартість яких повністю чи частково відшкодовується”, відділом охорони здоров’я Рахівської районної державної адміністрації укладено договори з аптеками Рахівського району, які погодилися на співпрацю. Всього на реалізацію даної програми виділено 1 270 200, 00 грн.

Кількість аптечних закладів у Рахівському районі становить 46, з них на співпрацю погодилися лише 12. Не завжди в аптеках є в наявності весь перелік ліків згідно реєстру препаратів, що беруть участь в урядовій програмі ,,Доступні ліки”, проінформував присутніх начальник відділу охорони здоров’я Рахівської РДА Павло Брехлічук.

Керівники аптечних закладів наголосили на тому, що реалізація даної програми на практиці вимагає великих обсягів роботи при опрацюванні кожного рецепту на медикаменти. І звернули увагу на таку проблему, як небажання самих громадян купувати ліки, бо цей процес викликає затрату часу та ряд незручностей. Також наголосили і на такій проблемі, як відсутність на складах потрібних медикаментів згідно реєстру препаратів, що беруть участь у державній програмі ,,Доступні ліки’’.

Голова райдержадміністрації Павло Басараба, закликав керівників аптечних закладів по можливості долучатися до реалізації Урядової програмі, та доручив скерувати до кожного аптечного закладу району відповідного листа зі зразком договору про співпрацю.