Представники туристичної сфери мали можливість висловити свої пропозиції

26 вересня в малій залі райдержадміністрації відбулося засідання ,,круглого столу” за участі представників найбільших суб’єктів туристичної діяльності Рахівщини.

Відкрив засідання голова райдержадміністрації Дмитро Андріюк, який розпочав захід з привітального слова, після чого ознайомив всіх присутніх із першочерговими завданнями, які поставлені як перед держадміністрацією, так і перед підприємствами в галузі туризму.

Кожному з представників туристичної сфери було надано можливість висловити свої пропозиції та побажання. В основному обговорювалися проблемні питання, які виникають як на районному рівні, так і на рівні окремих туристичних закладів, а саме поганий стан доріг, засміченість та забрудненість берегів річки Тиси, інших річок,  відсутність електропостачання в ур. Козьменщик, неосвітленість доріг, відсутність на місцевому рівні кваліфікованих кадрів туристичного сервісу, потреба у маркуванні туристичних маршрутів.

Також неодноразово піднімалося питання щодо проблем із сміттям. Як було зазначено, найважче із цією проблемою впоратися на полонині Драгобрат, де відсутня централізована каналізаційна система. Невтішна ситуація в цьому плані і в населених пунктах району, але робота в цьому напрямку вже ведеться. Так згідно з дорученням Президента України від 2 квітня 2013 року № 1-1/749 щодо забезпечення сталого розвитку української частини українсько-словацько-німецького природного об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО „Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини”, щодо благоустрою гірських населених пунктів Закарпатської області, які розташовані у зоні української частини цього природного об’єкта заплановано здійснювати заходи щодо поводження з побутовими відходами. На рівні району вже два роки в усіх населених пунктах встановлені контейнери для селективного відбору сміття (скляних та пластмасових виробів).

Загалом, засідання велося у дружній та невимушеній атмосфері, де всі присутні змогли обмінятися як своїми думками, ідеями, так і проблемними сторонами своєї діяльності.

Вже найближчим часом заплановано провести розширену нараду за участі як підприємств, громадських організацій туристичної сфери, так і місцевих державних установ та організацій, на якій поставлені завдання будуть розглядатися більш поглиблено та вноситися до плану заходів Програми розвитку туризму і рекреації Рахівського району на наступний 2014 рік.