Понад півтори тисячі закарпатців скористалися «теплими кредитами» цьогоріч

У серпні державні банки України поновили видачу «теплих» кредитів, на фінансування яких Уряд виділив додатково 300 мільйонів гривень. Участь в урядовій програмі беруть Ощадбанк, Укргазбанк, Укрексімбанк, а також Приватбанк. Тож, як і раніше, закарпатці зможуть отримати державну безповоротну фінансову допомогу на впровадження енергоефективних заходів – придбання негазових котлів, утеплення індивідуального житла тощо.
Лише цьогоріч державною програмою на Закарпатті скористалося більше 1700 родин. Найбільшим попитом серед населення користується кредитування на енергоефективне обладнання та матеріали. Загалом за час дії програми (з жовтня 2014 року) нею скористалося понад 6 з половиною тисяч закарпатців.
Водночас низьким показником характеризується кредитування ОСББ Закарпатської області, оскільки багатоквартирні будинки краю не обладнані приладами обліку теплової енергії (адже усі споживачі краю користуються автономною системою опалення), а це є обов’язковою умовою участі в урядовій програмі з енергоефективності. Обласні депутати у липні п.р. схвалили звернення до Президента України, депутатів Верховної Ради та Кабінету Міністрів з проханням внести зміни до відповідних постанов у частині виключення цієї обов’язкової умови у разі відсутності централізованого теплопостачання.