Планують створити табори праці та відпочинку

З метою сприяння належному оздоровленню та відпочинку дітей у 2013 році, вирішенню пріоритетних завдань, спрямованих на зміцнення здоров’я дітей, 13 лютого при голові райдержадміністрації Дмитру Андріюку відбулася нарада про прогнозовані показники оздоровлення дітей влітку 2013 року.

На нараді підняли питання організації у загальноосвітніх навчальних закладах таборів праці та відпочинку спільно із лісовими господарствами району.

Були надані ряд пропозицій щодо створення таборів праці та відпочинку при загальноосвітніх навчальних закладах району та співпраці лісгоспів з школами району у створенні таборів.

На оздоровлення дітей влітку 2013 року, з місцевого бюджету заплановано 1 098,00 тис. грн.

Влітку цього року будуть діяти 36 пришкільних таборів та 1 табір з цілодобовим перебуванням в яких планується оздоровити 7000 дітей, що становить 55 % від загальної кількості. З них 6950 дітей планується оздоровити у пришкільних таборах.

За інформацією відділу освіти, на даний час є можливим створення дитячого закладу праці та відпочинку з денним перебуванням, у якому поряд з відпочинком організовується трудова діяльність у лісових господарствах. Створити табори можливо у тих загальноосвітніх закладах, де ведеться тісна співпраця із лісгоспами району, тобто де організовані і працюють шкільні лісництва. У районі нараховується 10 таких шкіл: Лазещинська ЗОШ, Ясінянська ЗОШ № 1, № 3, Видричанська ЗОШ, Костилівська ЗОШ, Діловецька ЗОШ, Великобичківська ЗОШ № 3, Кобилецько-Полянська ЗОШ, Косівсько-Полянська ЗОШ № 2, Верхньоводянська ЗОШ та Лужанська ЗОШ.

Основним питанням залишається оплата праці школярів, які будуть працювати у лісгоспах. Це може бути: оплата поїздок та екскурсій, виплата як спонсорська допомога.

За підсумками наради лісгоспам та відділу освіти були надані відповідні доручення, а саме надати пропозиції до плану роботи таборів праці та відпочинку при держлісгоспах влітку 2013 року; розробити детальний план заходів на період перебування дітей у літніх таборах праці та відпочинку; затвердити список вчителів загальноосвітніх шкіл району, відповідальних за співпрацю з держлісгоспами; надати пропозиції щодо місця і дати проведення спільної наради працівників освіти та держлісгоспів з питань організації літнього оздоровлення дітей.