Петро Порошенко: «Це священне право українців – вивчати свою мову, не забороняючи при цьому мати навчання другою, третьою або четвертою мовою і не утискаючи права національних меншин»

Президент Петро Порошенко вважає, що українці мають прерогативне право вивчати свою рідну мову. При тому право на вивчення інших мов не повинно утискатися. Про це Порошенко заявив, відповідаючи на запитання, чи має намір він підписувати або повертати з правками до Верховної Ради на доопрацювання нову редакцію закону “Про освіту”.
“Закон ще не надійшов до мене, але я вважаю, що це священне право українців – вивчати свою мову, не забороняючи при цьому мати навчання другою, третьою або четвертою мовою і не утискаючи права національних меншин”, – заявив Президент Петро Порошенко.
Зазначимо, 5 вересня Верховна Рада ухвалила нову редакцію закону “Про освіту”, який передбачає введення 12-річного навчання в школі.
Як повідомлялось, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто вважає мовні норми закону “Про освіту” такими, що порушують права угорської меншини.
Голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль закликає Порошенка накласти вето або повернути в Раду на доопрацювання нову редакцію закону “Про освіту”, так бо він порушує права нацменшин.
Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко впевнений, що консультації з угорської та румунської стороною дозволять врегулювати питання, пов’язане з мовними нормами нової редакції закону “Про освіту”.
Прем’єр-міністр Володимир Гройсман доручив міністру освіти і науки Лілії Гриневич і міністру закордонних справ Павлу Климкіну провести зустріч із послами країн Європейського Союзу для пояснення мовних норм нової редакції закону “Про освіту” та врегулювання цього питання.

Джерело :Українські новини