Органічне садівництво стало темою науково-практичної конференції, яка пройшла в Закарпатській ОДА

14 липня в Закарпатській ОДА відбулася науково-практична конференція на тему «Інтенсивний органічний сад на М9 підщепі». Організували захід підприємство «Голланд Плант Україна» спільно з департаментом агропромислового розвитку Закарпатської ОДА в рамках дня відкритих дверей плодорозсадника підприємства.
Як наголосив під час відкриття конференції директор департаменту Юрій Лесьо, садівництво є однією з традиційних галузей сільського господарства Закарпаття. «Нині в області є майже 15 тисяч гектарів плодово-ягідних насаджень, зокрема у товарному сільськогосподарському виробництві більше 2-х тисяч гектарів», – акцентував Ю. Лесьо.
Під час конференції представники передових сільськогосподарських підприємств, а також консультанти та фахівці агропромислового розвитку обмінюються досвідом та обговорюють нові перспективи у сфері органічного садівництва. Учасники знайомляться з препаратами для захисту органічного саду, технікою для догляду за деревами, протиградовими та зрошувальними системами, сертифікацією органічного виробництва в Україні, тощо.
У другій половині дня учасники заходу візьмуть участь у практичний частині конференції, яка відбулася безпосередньо на полях плодорозсадника. Там відбувся показ в роботі садової техніки, майстер-класи про літні роботи у яблуневому саду.
Довідково: Підприємство-плодорозсадник ДП «Голланд Плант Україна» працює в с. Тернівці Ужгородського району починаючи з 2004 року. Нині є передовим виробником садивного матеріалу плодових та енергетичних культур в області.
Плодорозсадник щороку виробляє близько 600 тисяч саджанців стійких до хвороб сортів яблук та інших плодових культур. Підприємство плідно працює з низкою науково-дослідних інститутів та університетів Європи та України.
Одним з нових напрямків діяльності плодорозсадника є органічне садівництво.