В облдержадміністрації команда Закарпатської юстиції розповіла про результати роботи у першому півріччі нинішнього року

Сьогодні, 17 липня, у прес-центрі ОДА відбулася прес-конференція щодо результатів роботи команди Закарпатської юстиції та Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за І півріччя 2019 року.
Очільник Закарпатської юстиції Євген Когутич розповів про нещодавне відриття другого в області офісу OpenSpace (у Перечині). Також, повідомив, що  органами ДВС фактично стягнуто понад 100 млн. грн. (третє місце серед регіонів України).
Про стан роботи по пріоритетних напрямках роботи Управління ДВС доповів заступник начальника з питань державної виконавчої служби Сергій Губченко. Так, з початку року з недобросовісних платників стягнуто аліментів на суму понад 70 млн грн. Завдяки змінам у законодавстві, а саме прийняття так званих Законів «Чужих дітей не буває» на даний час понад 3 тисячі осіб обмежено у праві виїзду за межі України, у праві керування транспортними засобами, у праві користування зброєю та полювання, за виконавчими провадженнями, за якими сукупний розмір заборгованості перевищує суму платежів за 4 місяці. Сума стягнутих аліментів за результатами відпрацювання боржниками суспільно корисних робіт становить понад 100 000 гривень.
Відповідно до рейтингу, проведеного Департаментом державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, станом на 1 липня Закарпатська область посідає 4 позицію з 9.
        Протягом 6 місяців 2019 року органами ДВС Закарпатської області в примусовому порядку стягнуто 1,3 млн. грн. заборгованості з виплати заробітної плати. За цим показником Закарпатська область в рейтингу посідає 6 позицію з 13.
Заступник начальника з питань державної реєстрації Маріанна Готра повідомила щодо реалізації пілотних проектів Мін’юсту:
- видано 1728 свідоцтв про народження немовлят у пологових будинках;
- зареєстровано через відділи ДРАЦС та пологові будинки місце проживання 1933 немовлят;
- проставлено апостиль на 1733 офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами,  а також на документах,  що оформляються нотаріусами України;
- послугою подачі заяв про державну реєстрацію актів цивільного стану через веб-портал скористалися 1866 жителів Закарпатської області;
- укладено 318 «шлюбів за добу»
У першому півріччі 2019 року Регіональним центром з надання БВПД у Закарпатській області видано 1286 доручень адвокатам для надання безоплатної вторинної правової допомоги. Про це на заході доповів Василь Попадинець – директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області.
У 2 випадках адвокатам вдалося добитися виправдувальних вироків та закриття кримінальних справ проти клієнтів,
190 – призначення мінімального строку покарання або найменш суворого з передбачених відповідною статтею Кримінального кодексу,
26 – обрання більш м’якого запобіжного заходу, ніж тримання під вартою,
196 випадків звільнення від відбування покарання з випробуванням.
Головним територіальним управлінням юстиції у Закарпатській області також активно проводилися правоосвітні заходи у рамках  загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я маю право!». Загалом, протягом І півріччя поточного року проведено пронад 1500 правоосвітніх заходів, якими охоплено майже 30 тисяч громадян.

Остання зміна сторінки: 17-07-2019 15:56