В минулому році житловою субсидією скористалися 3668 сімей

Впродовж 2019 року відділом соціальних допомог та субсидій проводилася робота з реалізації завдань, визначених Законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України у сфері  надання державних соціальних допомог, субсидій, компенсацій. Продовжено роботу щодо підтримки  та соціальної адаптації внутрішньо переміщених осіб.

В минулому році житловою субсидією скористалися 3668 сімей. Протягом 2019 року нараховано субсидій на житлово-комунальні послуги, на придбання твердого побутового палива та скрапленого газу на суму 9551,7 тис. грн.. Заборгованість станом на 01.01.2020 р. становила 51.7 тис. грн..

Багато сімей отримують субсидію та державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям згідно рішення районної комісії з питань призначення державних соціальних допомог та житлових субсидій. Протягом 2019 року за рішенням комісії було призначено 553 житлові субсидій та 67 соціальних допомог малозабезпеченим сім’ям.

Після анексії АР Крим та початку проведення антитерористичної операції на Сході країни управлінням проводиться підтримка вимушених переселенців. Станом на 01 січня 2020 року на території району проживає 48родин – 70 осіб із них 37 одержувачів щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання за

2019р.виплачено 452,2 тис. грн..

В районі державну підтримку отримують родин, які виховують дітей. Протягом 2019 року з Державного бюджету  для виплат усіх видів допомог та компенсацій надійшло біля 311 млн. грн. З них:

• державна соціальна допомога малозабезпеченимсім’ям 1506 сімей на суму 94239,2 тис. грн.;
  • державна допомога сім’ям з дітьми 5274осіб на суму 122950,9 тис. грн.;
  • державна соціальна допомога особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю 1371 осіб на суму 34812,5 тис. грн. ;
  • щомісячна грошова допомога особі, яка проживає та здійснює догляд за особою з інвалідністю I та II групи з психічного розладу 53 одержувачі на суму 1620,4 тис. грн.;
  • компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги 224 одержувачі на суму 484,8 тис. грн.;
  • компенсаційна виплата непрацюючій особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи та престарілим 861осіб на суму 452,2 тис. грн.;
  • державна соціальна допомога особам ,які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю1030 осіб на суму 19306,6 тис. грн.;
  • тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце їх проживання невідоме 16 одержувачів на суму 341,0 тис. грн.;
  • державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам- вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом « гроші ходять за дитиною »- 1 будинок сімейного типу, де виховується 10 прийомних дітей на суму 1585,6 тис. грн.;
  • тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату – 112 одержувачів на суму 1284,2 тис. грн.;
  • соціальна підтримка багатодітним сім’ям 1263 одержувачів на суму 23677,7 тис. грн.;
  • послуга з догляду за дитиною до 3 років « муніципальна няня»;
  • при народженні дитини одноразова натуральна допомога « пакунок малюка» надано 736 пакунків;

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» проводилися масові перерахунки усіх видів соціальної допомоги та компенсацій з липня та грудня та інвентаризація усіх особових справ одержувачів допомог.

Звертаємо увагу,  що при зверненні до управління за призначенням соціальних допомог уповноважені представники сім’ї заповняючи декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги приховують працевлаштування та не надають інформацію про отриманні доходи заробітної плати, отримані доходи по договору цивільно-правового характеру, не вказують відомості про транспортні засоби, які зареєстровані в установленому порядку та перебувають у власності або володінні членів сім’ї, приховують відомості про земельні ділянки, що перебувають у власності або володінні членів сім’ї, придбання квартири або будинку, придбання автомобіля або транспортного засобу та доходи отримані від продажу автомобіля, транспортного засобу, будинку або квартири, тощо.

Остання зміна сторінки: 23-01-2020 16:07