Уже з 2020 року людям буде простіше отримати соціальні сервіси в регіонах

Міністерство соціальної політики планує спростити процедуру надання соціальних сервісів у регіонах за рахунок створення «фронт-офісів» на місцях. Про це заступник Міністра соціальної політики Олег Коваль заявив у ході круглого столу «Децентралізація vs деінституалізація», присвяченого розвитку соціальних послуг у громадах.

«Наша мета – спрощення та наближення до людей соціальних послуг і сервісів у регіонах. Все має бути максимально зручно і доступно. Тому ми бачимо структуру «фронт-офісів» в об’єднаних територіальних громадах, яка надаватиме сервіси на місцях – наприклад прийом документів. При цьому існуватиме так званий «бек-офіс», який на віддаленій основі опрацьовуватиме документи, прийняті у «фронтах», – пояснив Олег Коваль.

За словами заступника Міністра, опрацювання документів на соціальні послуги та сервіси планується перевести в автоматичний режим, що не тільки спростить процедуру взаємодії «людина-держава», а й зробить цей процес швидшим.

Крім того, в ході круглого столу сторони обговорили реформу деінституалізації – переведення дітей із інтернатів у сімейні форми виховання. «Сьогодні в Україні в інтернатних закладах виховання знаходиться близько 100 тис. дітей. 92% з них мають батьків. Це неправильно. Дітей потрібно забирати в сім’ї, щоб вони виховувалися в нормальних умовах і були готовими до життя в соціумі», – резюмував Олег Коваль.

Остання зміна сторінки: 01-11-2019 21:00