Учасники бойових дій на Сході представили Україну на престижних міжнародних змаганнях у Словаччині

У понеділок, 7 жовтня, заступник голови Закарпатської ОДА Ольга Травіна зустрілася з ветеранами бойових дій України – учасниками традиційного щорічного Міжнародного  марафону миру, що проходив цими днями у м.Кошице (Словаччина).

Як розповів Уповноважений Президента України з реабілітації учасників антитерористичної операції Вадим Свириденко, під час поїздок за кордон українські ветерани комунікують та планують налагодити тіснішу співпрацю з закордонними ветеранськими організаціями. На сьогодні добре організована робота у питанні реабілітації військовослужбовців через спорт. Знаючи про спортивні захоплення українців, їх запросили взяти участь у марафоні, забезпечили проживання, харчування, проїзд.

– Ми задоволені своїми результатами, які показали на встановлених дистанціях 42, 21 і 4,5 кілометра. Для нас було престижно приймати участь у змаганнях такого рівня. Це стимулює нас і надалі займатися спортом. Подібні ветеранські рухи треба підхоплювати, підтримувати і надалі розвивати. Тому що такі проекти дійсно працюють. Як можна бачити, у нас хлопці з ампутаціями, важкопоранені, які втратили зір, пересіли на візки на все життя. І вони готові брати участь як у всеукраїнських змаганнях, так і представляти Україну на міжнародних спортивних заходах, – зазначив він.

Вадим Свириденко також додав, що важливим моментом є те, що за кордоном учасниками із України цікавляться журналісти, і розпитують про те, «хто ми, що ми робимо в Україні, яка це війна, навіщо війна». «І ми, ті хто воював і виконував бойові завдання на Сході, можемо їм розповісти, як це було», – наголосив він.

Заступник голови ОДА Ольга Травіна, у свою чергу, підкреслила: «Міжнародний марафон миру – це знаковий захід, і знаковим є те, що ми приймаємо в ньому участь. Це дуже важливо для нас, українців, для нашої держави». Вона також висловила подяку Консульству Словацької Республіки в Ужгороді за підтримку. «Ми співпрацюємо у багатьох питаннях, зокрема, і у плані організації відпочинку за кордоном для дітей учасників бойових дій на Сході. У нас багато спільних задумів у тому, що стосується наших бійців  із Закарпаття», – зазначила посадовець.

Присутні на зустрічі голова Пилипецької сільради Василь Готра і учасник бойових дій на Сході, спортсмен Ігор Шинкарюк поінформували  про проведення 9-10 листопада цього року на Полонині Боржава у с.Пилипець на Міжгірщині масштабних змагань – гонок з перешкодами «DYKA GONKA». Вони планують забезпечити команду з військовослужбовців, які стали інвалідами під час виконання свого службового обов’язку на території Донбасу, і тому скористались нагодою щоб запросити присутніх військових взяти участь у змаганнях. Даний проект має і благодійну мету, оскільки відбуватиметься збір коштів для забезпечення дітей, чиї батьки загинули або стали інвалідами в ході виконання бойових завдань на території Луганської і Донецької областей.

Остання зміна сторінки: 08-10-2019 11:25