У першому півріччі поточного року бюджети Закарпаття отримали 2,7 мільйонів гривень від відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва

Упродовж І півріччя 2019 року у Закарпатській області нараховано 3,403 млн. грн. втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва. Фактично до бюджетів різних рівнів, з урахування заборгованостей за попередні роки, надійшло 2,739 млн. грн. З них до обласного бюджету надійшло 685 тис. грн., на рахунки місцевих рад – 2,054 млн. грн. Вилучено 21,5156 га земель сільськогосподарського призначення.
На проведення земельної реформи та заходів з охорони земель використано 2,044 млн. грн., зокрема:
-       на поліпшення сільськогосподарських угідь – 216,345 тис. грн.;
-       впровадження заходів з охорони земель – 1,577 млн. грн;
-       на проведення нормативної грошової оцінки земель – 39,597 тис. грн.;
-       на проведення інвентаризації земель – 65,350 тис. грн.;
-       інші заходи – 145,318 тис. грн.
На спеціальних рахунках місцевих рад знаходиться понад 12 мільйонів гривень, з яких: 684,686 тис. грн. – на рахунку обласної ради, 1,702 млн. грн. – на рахунках міст обласного підпорядкування, 2,067 млн. грн. – на рахунках районних рад, 8,023  млн. грн. – на рахунках міських, селищних, сільських рад.
Довідково:
Відшкодуванню підлягають втрати сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників як основного засобу виробництва в сільському і лісовому господарстві внаслідок вилучення (викупу) їх для потреб, не пов’язаних із сільськогосподарським та лісогосподарським виробництвом.
Відповідно до статті 209 Земельного кодексу України, кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв, використовують на освоєння земель для сільськогосподарських та лісогосподарських потреб, поліпшення угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм і проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, нормативної грошової оцінки землі.

Остання зміна сторінки: 14-08-2019 12:18