Про стан благоустрою в районі говорили на робочій нараді в РДА

Сьогодні, 12 квітня, під керівництвом голови районної державної адміністрації Павла Басараби відбулася нарада з питань благоустрою населених пунктів району.

Участь у нараді взяли керівники структурних підрозділів райадміністрації, представники районних служб та установ.

За інформацією начальника відділу інфраструктури, ЖКГ та будівництва управління економічного розвитку РДА Віталії Тафій, на виконання розпорядження голови Рахівської РДА, 6 квітня на території району діяла робоча група з організації весняної акції з благоустрою та санітарної очистки території населених пунктів. При виявленні порушень законодавства, робочою групою надавались пропозиції комунальним підприємствам та керівникам органів самоврядування щодо їх усунення.

Останнім часом досягнуті певні результати із запровадження роздільного збирання твердих побутових відходів. Так, на території смт. Великий Бичків проводиться роздільний збір ТПВ, а саме: пластикових пляшок, згідно договору про спільну діяльність між Великобичківським ВЖКП та ТОВ ,,Екобат Шураві". Також, на території селища Ясіня та сіл Білин, Богдан - проводиться роздільний збір ТПВ. Селищу Ясіня та селу Кваси, райдержадміністрацією передано на баланс у безоплатне користування гідравлічні преси для пресування пластикових пляшок.

Станом на 06 квітня працівниками Рахівського відділення поліції Тячівського відділу поліції Головного управління національної поліції в Закарпатській області, було складено 6 адмінпротоколів щодо порушень у сфері благоустрою та санітарної очистки: с. Верхнє Водяне, с. Водиця, с. Білин, смт. Ясіня.

При проведенні моніторингу стану благоустрою та санітарної очистки району, виявлено, що населені пункти рекомендацій райдержадміністрації не дотримуються, санітарний стан територій характеризується як негативний, не проводиться робота з населенням щодо недопущенності засмічення територій, викидання сміття на узбіччя доріг, канав та кюветів, на береги річок та потічків, а також щодо укладання угод про вивіз сміття.

Найкращими учасниками Дня благоустрою були такі населені пункти, як: с. Чорна Тиса, с. Біла Церква, с. Водиця, смт. Кобилецька Поляна.

Проблема збирання, транспортування та утилізації відходів для гірського району, залишається нагальною. Внаслідок цієї проблеми щорічно утворюється значна кількість стихійних сміттєзвалищ. З метою запобігання або зменшення обсягів утворення безхазяйних відходів в населених пунктах та за їх межами, вирішити проблему відсутності угод про вивезення сміття з населенням, підприємствами і установами, забезпечити дворогосподарства контейнерами для сміття і створити контейнерні майданчики для його роздільного збирання.

За підсумками роботи наради були надані відповідні доручення по забезпеченню належного санітарного стану та благоустрою території Рахівського району.

Відділ інфраструктури, ЖКГ

та будівництва управління економічного