Одна електронна заява замість 37 документів та нуль візитів до органів влади замість 11 – Президент України доручив запровадити проект «єМалятко» до 1 січня 2020 року

30 липня в Офісі Президента України відбулася нарада з питань реалізації унікальних для світової практики комплексних електронних послуг, пов’язаних із народженням дитини та оформленням відповідних документів. Участь у нараді взяли Глава держави, представники профільних центральних органів виконавчої влади та міжнародних донорських проектів.

«Я з самого початку казав, що йду на посаду Президента, щоб спростити життя нашим громадянам. Цифровізація державних послуг, або «Держава у смартфоні» є пріоритетом нашої команди. Особливо це стосується суспільно важливих та масових послуг, коли батьки змушені проходити бюрократичне пекло з немовлям на руках. Я доручаю реалізувати проект «єМалятко» до 1 січня 2020 року і готовий прибрати всі бар’єри, які виникатимуть», – підкреслив Володимир Зеленський.

Так, указом Президента України «Про деякі заходи щодо поліпшення доступу фізичних та юридичних осіб до електронних послуг» передбачено реалізацію трьох комплексних електронних проектів, а саме:

- «єМалятко» – можливість отримати 10 послуг держави, пов’язаних з народженням дитини, за однією електронною заявою одразу в пологовому будинку. Передбачено зменшення кількості необхідних візитів з 11 до нуля, а кількості документів, що вимагаються, – з 37 до одного.

- ID 14 – одночасна реєстрація фізичної особи як платника податків під час першого оформлення паспорта громадянина України. Передбачається скорочення кількості документів від дитини на чотири, що в середньому становитиме мінус понад 6 млн документів на рік.

- Місце реєстрації дитини – можливість зареєструвати місце проживання дитини онлайн. Передбачається скорочення кількості документів від дитини на чотири, що в середньому становитиме мінус більш ніж 3 млн документів на рік.

«Проект «єМалятко» – унікальний не лише в Україні, а й у світі. Наприклад, у Сербії та Канаді реалізовано проект «5 в 1», у Новій Зеландії та Австралії – «3 в 1». Наш проект передбачає можливість отримати 10 послуг за однією заявою. Проект є дуже складним та комплексним, і ми з самого початку хочемо задати високі стандарти управління ним», – зазначив радник Президента України Михайло Федоров. За його словами, профільні центральні органи виконавчої влади до 7 серпня мають підготувати галузеві плани й визначити керівників підпроектів. А вже 9 серпня відбудеться обговорення спільного плану реалізації проекту.

Остання зміна сторінки: 31-07-2019 18:25