На Закарпатті з робочим візитом перебуває делегація Краю Височина Чеської Республіки

14 серпня голова облдержадміністрації Ігор Бондаренко та голова облради Михайло Рівіс прийняли делегацію Краю Височина Чеської Республіки, яка перебуває з візитом на Закарпатті.
Чеську делегацію очолює гетьман Їржі Бєгоунек та голова уряду Краю Височина, голова благодійного фонду «ВіЗа», член Постійної конференції Зденєк Кадлец.
Участь у зустрічі взяв Генеральний консул ЧР у Львові Павел Пешек.
Українську сторону представляли: перший заступник голови облради Йосип Борто, заступник керуючого справами виконавчого апарату облради Євгенія Кибза, перший заступник голови ОДА Іван Дуран, начальник управління з питань розвитку місцевого самоврядування, міжнародних та міжрегіональних зв’язків виконавчого апарату облради Василь Маковський та заступник начальника управління Анатолій Гринь, а також директор благодійного фонду «ВіЗа» Володимир Чубірко, керівник представництва МЗС України в Ужгороді Дмитро Керечанин та ін.
Ігор Бондаренко найперше привітав гостей на Закарпатті, подякував за потужну співпрацю із нашим краєм, висловив сподівання, що вона й надалі розвиватиметься. А для цього було б слушно наповнити її економічною складовою. «Ми були б вдячні, якби підприємці Чехії зголосилися інвестувати у розвиток Закарпаття. З нашого боку гарантуємо підтримку і допомогу», – наголосив він.
Михайло Рівіс зазначив, що співпраця з Височиною переросла у теплу дружбу і ми завжди раді бачити одні одних. Нам є про що говорити. Загалом за 12 років співробітництва вдалося спільно на паритетних засадах реалізувати на Закарпатті більше 100 культурно-освітніх та інвестиційних проектів. Нинішнього року додасться ще 13, реалізація яких зараз успішно здійснюється. Сьогодні майже нема району, де б ця співпраця не залишила по собі добрий «чеський слід». Отже, ми можемо говорити про системний характер співпраці.
Відтак М.Рівіс підкреслив, що нині для нас є дуже важливим запуск авіарейсів із Ужгорода до Чехії. У ході перемовин із представниками Комітету з питань територіального розвитку, публічного адміністрування та навколишнього середовища Сенату парламенту ЧР та дипломатами 25 червня поточного року, у складі якої був і давній друг Закарпаття сенатор Мілош Вистрчіл. Йшлося про організацію авіасполучення між Ужгородом і Чехією.
Зазначалося, що в Чехії налагодили свій бізнес чимало закарпатців та й багато там на заробітках. «Тому авіасполучення з Чехією потрібне нам як повітря», – мовив М.Рівіс та додав, що не менш важливим для краю є питання відкриття Генерального консульства ЧР у нашому обласному центрі, про що керівництво облради, депутатський корпус клопотали неодноразово на різних партнерських зустрічах. Оскільки Височина є локомотивом нашої дружби, то закликав присутніх гостей підтримати ці важливі для Закарпаття ініціативи.
У відповідь гетьман Їржі Бєгоунек зазначив, що авіасполучення з Ужгородом є важливим і для чеської сторони, бо добратися через кордон до Закарпаття непросто. А тому він готовий провести перемовини з міжнародним аеропортом чеського міста Брно, якщо для Закарпаття не принципово, з яким аеропортом працювати.
Михайло Рівіс наголосив: «Нам принципово налагодити авіаперельоти з Ужгорода до Європи та забезпечити аеропорт для прийому авіалайнерів Боїнг пожежною технікою європейського рівня, якої у нас, на жаль, нема».
Генеральний консул ЧР у Львові Павел Пешек інформував, що перельоти Львів – Прага почнуть виконуватись уже із жовтня ц.р. І Чехія далі підтримуватиме євроінтеграційний курс України. Однак чеські підприємці побоюються вкладати кошти в Україну через ризики нестабільності тощо. Тому домашнє завдання для України ‒ забезпечити іноземному бізнесу гарантії і стабільність.
Йосип Борто висловив сподівання, що ці «домашні» завдання вдасться виконати, бо новообраний Президент України робить усе, щоб зміцнити дружбу з країнами Європи. Після чого відмітив, що транскордонне співробітництво для Закарпаття є в пріоритеті. На регіональному рівні як з Угорщиною, так і Чехією співробітництво є щирим, доброзичливим, успішним. І ми зацікавлені рухатись далі та розвивати його у сфері економіки, зокрема в галузі туризму. Та для цього маємо покращити умови перетину кордону, доріг, авіасполучення. Бо і для інвестора, і для туриста час є важливою складовою в роботі.
Головним посилом у промові Зденєка Кадлеца було бажання й надалі спрямовувати кошти фонду «ВіЗа» на проекти, які будуть довго служити людям. Та збереження принципу їх фінансування на паритетних засадах.

Остання зміна сторінки: 15-08-2019 19:56