На Рахівщині частували смачною бриндзею (+ ФОТОРЕПОРТАЖ)

Три речі характеризують життя вівчарів-полонинників – трембіта, ватра і бриндзя. Найочікуваніша подія року – гастрономічний фестиваль-ярмарок ,,Гуцульська бриндзя” відбувся вчора, 8 вересня, у Рахові. Свято повернення вівчарів з полонин відзначили вже вдев’ятнадцяте.

Розпочалося дійство з відкриття бербениці зі свіжою бриндзею, якою частували всіх охочих та нагородженням різьбярів краю. Під заклик трембіт, традиційна святкова хода покрокувала з центру Рахова до амфітеатру ,,Буркут”. Кожен населений пункт Рахівщини продемонстрував свою автентичність та колорит. Очолили колону перші особи області та району. Вони ж тримали і вітальне слово.

Голова Рахівської РДА Павло Басараба закликав всіх берегти свій культурний спадок та ніколи не забувати свого походження.

Керівник краю, голова Закарпатської ОДА Ігор Бондаренко нагородив почесними грамотами мешканців Рахівщини, які зробили вагомий внесок у розвиток та промоцію культури та місцевих традицій.

Голова Всеукраїнського товариства ,,Гуцульщина” Дмитро Стефлюк, нагородив почесними відзнаками товариства голову РДА Павла Басарабу, голову райради Василя Дана і начальника відділу культури Володимира Шепету. Таким чином подякувавши організаторам за фестиваль, який зберігає та примножує гуцульську культуру.

Вогонь для гуцулів завжди мав особливе значення – його дуже поважали і берегли.  Відтак і символом ,,Гуцульської бриндзі” є полонинська ватра, яку щоразу, коли вівчарі повертаються з полонин, запалюють на фестивалі.

На території амфітеатру ,,Буркут” розташували 21-у садибу, в яких приймали гостей. Всі охочі могли зайти та дізнатися більше про традиції, історію, культуру та кухню представленого села чи селища.

Виробники унікального продукту – овечої бриндзі, яка першою серед українських продуктів претендує на отримання європейської марки географічного зазначення, вдруге позмагалися в конкурсі. Для оцінювання було представлено 20-ть зразків. Найсмачнішою визнали бриндзю членів Асоціації виробників карпатський високогірних сирів – Юрія Лазоряка, Василя Варги, Олексія Молдавчука, Дмитра Шушмана і Миколи Рошка.    

Крім того, на фестивалі провели майстер-класи по доїнню овець, приготуванню традиційного сиру-будзу, а голови полонинських управ змагалися у приготуванні традиційної гуцульської страви – кулеші з бриндзею. Оцінювали не тільки смак і вигляд страви, але і її подачу.

Кілька десятків наметів учасників із виробами народних майстрів, у яких можна було придбати ліжники, вишиванки, прикраси, дерев’яний і глиняний посуд, розмістилися в парку.

Зіркові учасники концертної програми свята - заслужена артистка України Світлана Весна, заслужений артист України Павло Доскоч, учасниця  телешоу "Голос країни" Оксана Романюк, супер фіналіст телешоу "Голос країни" Михайло Мирка, Гуцул хуліган Василь Мельникович, кавербенд "Golden voice", гурт "Будьмо", гурт "Гонта" та інші, розважали гостей фестивалю до пізньої ночі.

 

Остання зміна сторінки: 09-09-2019 12:08