На початку серпня відбудуться Дні Українсько-Польського Добросусідства

У понеділок, 29 липня, Закарпаття з візитом відвідала делегація Підкарпатського воєводства Республіки Польща на чолі з маршалеком Владиславом Ортилом. До складу делегації увійшли в.о. Генерального консула Республіки Польща у Львові Катажина Солек, представник воєводи Малгожата Майка-Онишкевич, представники департаментів та відділів воєводства.
Під час зустрічі з головою Закарпатської ОДА Ігорем Бондаренком, заступником голови ОДА Ярославом Галасом, заступником голови обласної ради Петром Грициком, керівником управління зовнішньоекономічних зв’язків, інвестицій та транскордонного співробітництва ОДА Ренатою Мойш-Шіман поважні гості обговорили основні організаційні моменти проведення Днів Українсько-Польського Добросусідства, що пройдуть 9 і 10 серпня поточного року.
Як повідомив маршалек Підкарпатського воєводства Владислав Ортил, 9 серпня у Центрі промоції лісництва м.Мучне відбудеться економічний форум за участі офіційних делегацій країн Карпатського регіону. Свою участь вже підтвердили Словаччина, Угорщина та Румунія. Під час заходу буде презентовано Програму транскордонної співпраці Польща-Білорусія-Україна.
Насиченою передбачається програма Днів добросусідства наступного дня, 10 серпня, на території Великоберезнянського району Закарпатської області. Як повідомив заступник голови ОДА Я.Галас, після урочистої зустрічі та огляду презентації туристичного потенціалу регіону на пункті пропуску «Лубня – Волосате», українська і польська офіційні делегації переїздять до с.Вишка, де оглянуть перлину сакральної архітектури –  Свято-Михайлівську церкву. Далі вони попрямують до гірськолижного курорту Красія, який теж зможуть оглянути, за умови сприятливих погодних умов. Проведення всіх офіційних заходів – а саме спілкування представників органів влади та місцевого самоврядування, бізнесових кіл, підписання меморандуму про спільні дії, тощо – відбуватиметься у місцевому готельно-ресторанному комплексі.
- Такі спільні заходи є чудовим прикладом продовження і посилення українсько-польської співпраці. Ми завжди зацікавленні у реалізації спільних проектах, які забезпечують розвиток нашим регіонам. Ми радо готові сприяти польським бізнесменам та інвесторам. Закарпаття має потужний туристично-рекреаційний потенціал, який треба розвивати і реалізовувати. І відкриття нових пунктів пропуску на кордоні з Польщею, такого як  «Лубня – Волосате», тільки сприятиме цьому процесу. Тому потрібно переходити від слів до справ, і порушувати це питання перед урядами наших держав, - наголосив голова ОДА Ігор Бондаренко.
Маршалек Підкарпатського воєводства Владислав Ортил також відзначив важливість відкриття ПП «Лубня – Волосате».
- Цьогорічна акція, приурочена 15-річчю вступу Польщі до ЄС, довела нагальну потребу у відкритті такого пункту. Протягом лише п’яти днів (з 1 по 5 травня) можливістю потрапити в сусідню країну скористалися майже 2800 раз. Це лише наші перші кроки у цьому напрямку. Зараз, у серпні, польська сторона планує знову на кілька днів відкрити кордон, - повідомив він.

Остання зміна сторінки: 30-07-2019 23:11