ІГОР БОНДАРЕНКО ЗУСТРІВСЯ З ПРЕДСТАВНИКАМИ ЧЕСЬКОЇ КОМПАНІЇ, ЯКА РЕАЛІЗОВУЄ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ПРОЕКТ У РАХІВСЬКОМУ РАЙОНІ

У середу, 6 листопада, голова Закарпатської ОДА Ігор Бондаренко провів зустріч з представниками чеської компанії «Мавел», у ході якої обговорено проблемні питання незакінченого проекту каскаду ГЕС на річці Шопурка, що поблизу с.Великий Бичків Рахівського району.
Як зазначили член ради директорів АТ «Mavel, as» Ян Шіп та торговий директор цієї компанії Максим Піхік, проект дозволить генерувати «зелену» електроенергію з відновлювального джерела енергії – води, використовуючи існуючий невикористаний гідропотенціал річки Шопурка. Це дасть можливість зменшити використання палива на базі вуглеводів, викиди в атмосферу парникових газів і поліпшити екологію в цілому. На жаль, реалізацію проекту на сьогодні призупинено.
Чехи також розповіли, що гідроелектростанції представлятимуть ГЕС дериваційного типу з будівництвом невеликої греблі та обвідного дериваційного каналу. Проектом передбачається будівництво водосховищ для накопичення води або вплив на існуючий режим роботи річки. Вся вода, яка буде забрана для ГЕС, буде повернута назад в річку, при цьому ніяк не впливаючи на її якість або хімічний склад. Проектом також передбачено рибохід, який дозволить мігрувати рибі вгору і вниз по річці, і таким чином ГЕС буде безпечна також і для іхтіофауни.
Додатково ГЕС дозволить проводити моніторинг періоду паводку і завчасно попереджати про його початок та оцінювати його масштаб. Це дозволить надати додатковий захист населенню, яке проживає в прибережних районах.
Представники компанії також розповіли, що «Мавел» заснована у 1990 році, і нині є однією з світових лідерів з виробництва турбін для ГЕС, потужністю від 30 кВт до 30 МВт. Впродовж всієї діяльності компанії турбіни поставлено до 43 країн на 5 континентах.
Ігор Бондаренко уважно вислухав чеських інвесторів та запевнив, що зініціює робочу групу, яка вивчить детально проблемні питання, з якими зіштовхнулася компанія.
- Мені дуже приємно, що така потужна компанія завітала до нас у Закарпаття, - сказав Ігор Самійлович. – Вдячний за інноваційні технології, які Ви хочете впровадити у нашому краї. Робоча група врахує Ваші пропозиції, проведемо двосторонню зустріч і визначимо як рухатися далі.
- Користуючись нагодою, хочемо запросити Вас на відкриття найпотужнішої гідроелектростанції у Прагі та зустрітися з місцевими керівниками для обговорення  інвестиційних проектів у Закарпатській області, - зазначили чеські представники компанії.
Насамкінець конструктивного діалогу чеська сторона вручила керівнику Закарпаття приємний подарунок від мера м.Бенешов пана Ярослава Главнічки – жовто-блакитний прапор, символ адміністративного центру району Бенешов у Центральночеському краї, розташованого за 30 км від Праги. А також передали пропозицію від міського голови укласти угоду про партнерство з Ужгородом для взаємного розвитку міст, обміну досвідом, культурного та торгівельного співробітництва, зокрема, співпраці в галузі туризму, науково-технічній діяльності та спорту.
І вже традиційно голова ОДА Ігор Бондаренко запропонував чеським гостям зробити спільне фото на пам'ять.

Остання зміна сторінки: 06-11-2019 17:55