Ігор Бондаренко: «Політичні амбіції слід відкинути в сторону і разом працювати на користь Закарпаття»

Сьогодні, 2 серпня, у сесійній залі обласної ради відбулася розширена нарада керівництва облдержадміністрації з головами райдержадміністрацій, міст, ОТГ, очільниками ключових структурних підрозділів ОДА та правоохоронних органів області. Участь у засіданні взяв і голова облради Михайло Рівіс.
Перед початком розгляду питань голова ОДА Ігор Бондаренко та радник голови Сергій Гайдай виконали приємну місію – привітали з днем народження голову Воловецької РДА Валентину Рогову, якій подякували за плідну працю на благо рідного краю.
–       Ми вперше зібралися у такому широкому форматі, – звернувся до присутніх голова облдержадміністрації Ігор Бондаренко. – Сьогодні я хочу обговорити з вами ключові питання, які мають важливе значення для Закарпатської області. Серед них – цьогорічний ремонт автомобільних доріг, використання коштів Державного фонду регіонального розвитку, будівництво амбулаторій у сільській місцевості, програму «Доступні ліки», а також інші питання. По кількох із них Закарпаття, на жаль, пригальмувало роботу і допустило відставання. Тому сьогодні я хочу почути причини цього і пропозиції з вирішення порушених проблем.
Час минає дуже швидко, вже серпень місяць, а на місцях не використовуються виділені з бюджету кошти. Їх наприкінці року доведеться повертати у бюджет. Я з цим миритися не буду і діятиму дуже жорстко. Гадаю, ви бачите моє бажання працювати, тому закликаю відкинути в сторону політичні амбіції і разом працювати на користь Закарпаття.
Про підготовку і проведення навчальних зборів з резервістами та військовозобов’язаними призначеними до частин територіальної оборони Закарпатської області у період з 23 вересня по 2 жовтня 2019 року поінформував обласний військовий комісар Богдан Череміський. Він наголосив, що на території області такі масштабні військові збори мають відбутися вперше. До участь у них планують залучити понад 2 тисячі осіб. Відтак звернувся з проханням до керівників районів і міст максимально сприяти організації навчань.
В.о. директора департаменту економічного розвитку і торгівлі Галина Руснак надала інформацію про стан використання коштів Державного фонду регіонального розвитку та Резервного фонду обласного бюджету. Цьогоріч області заплановано виділити 267 млн. грн. з Державного фонду регіонального розвитку. Наразі надійшло 47,3 мільйони. Проблематичним наразі є освоєння цих коштів. Не всі райони поставилися до питання відповідально. З Резервного фонду обласного бюджету використано 2,362 млн. грн. Ці кошти було спрямовано на ліквідацію паводка у Перечинському та Іршавському районах. На ці ж потреби область запросила в уряду 360 млн. грн., а виділили 20 млн. Наразі облдержадміністрація працює над тим, щоб з Держбюджету край отримав хоча б 100 млн. грн.
Заступник голови ОДА Ярослав Галас підняв питання фінансування будівництва водозабору в м. Чоп, яке загальмувалося. Міський голова Чопа Валерій Самардак звернувся з проханням посприяти якнайшвидшому виділенню коштів, оскільки роботи слід завершити до осені. Голова облдержадміністрації взяв це питання під особистий контроль.
Директор департаменту інфраструктури, розвитку і утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення та житлово-комунального господарства Едуард Маляр повідомив про хід ремонтних робіт на дорогах області цьогоріч. Зазначалося, що проведено тендери на ремонт доріг на 3,2 млрд. грн., однак реально коштів значно менше, тож роботи тривають на найпроблемніших ділянках. Тема викликала жваве обговорення присутніх.
Її підсумував радник голови ОДА Сергій Гайдай, зазначивши, що найближчим часом підхід влади до ремонту доріг буде кардинально змінено і це позначиться на результаті. Він також продемонстрував самовільно кимось встановлені таблички обабіч державних доріг, які переконують мешканців, що за ці дороги відповідає облдержадміністрація. Це не відповідає дійсності, тож звернувся до керівників на місцях розібратися у ситуації.
Також присутні розглянули питання використання коштів субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на освітню галузь у 2019 році; стан реалізації заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості, створення госпітальних округів та впровадження урядової програми «Доступні ліки»; проблемні питання виконання місцевих бюджетів області за 7 місяців поточного року.
Перед присутніми виступив й голова облради Михайло Рівіс, який висловив сподівання, що такі зустрічі надалі відбуватимуться за участі голів рай- і міськрад. Це, на його переконання, дозволить оперативніше знаходити консенсус і вирішувати нагальні питання краю.
Також з інформацією про роботу виступили начальник управління СБУ в області Іван Рудницький і т.в.о. начальника ГУ Нацполіції в області Андрій Рубель.
Наступна розширена нарада має відбутися через тиждень, у п’ятницю, 9 серпня.

Остання зміна сторінки: 05-08-2019 12:21