101-шу річницю Гуцульської республіки відзначили в селищі Ясіня

22 січня, в день відзначення свята Соборності України, на площі імені Героїв Гуцульської Республіки, біля пам’ятника її Президенту Степану Клочураку, відбулося велелюдне віче. Ясінці та гості селища відсвяткували важливу дату – 101-шу річницю Гуцульської республіки, чи не найяскравішої сторінки історичної боротьби закарпатських гуцулів за свою незалежність, та право бути в єдиній державі зі своїми братами з Галичини та Великої України.

Участь у заході взяли керівники Рахівського району, голови райадміністрації і райради Віктор Медвідь та Василь Дан, Ясінянський селищний голова Едуард Зелінський, і кілька сотень селян та гостей селища.

Святкове віче розпочалося виступом хорової групи аматорського народного ансамблю пісні і танцю „ Лісоруб”, які виконали для присутніх ряд різдвяних творів.

Вже традиційно представники районної влади поклали квіти до пам’ятника Степану Клочураку – лідеру Гуцульської республіки, без якого становлення нової держави гуцулів не відбулося б.

- Дорогі сестри і брати гуцули, шановна громадо! Ми сьогодні повинні сміло заявити, що не хочемо більше бути наймитами у своїх гнобителів, не хочемо бути об’єктом насміху і безупинних знущань. Ми хочемо бути господарями на своїй Богом даній землі. Маємо на це право!, - такими словами звернувся до присутніх Віктор Медвідь, звертаючись до виступу Президента Гуцульської республіки Степана Клочурака. – Історія Гуцульської республіки – славетна історія життя і боротьби нашого краю. Цю сторінку історії, ми повинні пам’ятати і передавати з покоління у покоління - як найбільший скарб. Події 1919 року є для нас дороговказом у сьогоднішній боротьбі українців за державну цілісність, суверенітет і незалежність нашої країни. Віримо, що нове керівництво України, змінить стан справ у державі. Віримо, що реформи будуть успішно завершені, і життя українців зміниться на краще. Віримо, що українці повернуться із закордону додому…. ,,Бути добру!”, – з такими словами до  присутніх звернувся голова РДА Віктор Медвідь, та побажав добра, радості, достатку і  Божого благословення.

Ще одним музичним подарунком став виступ фольклорного дитячого колективу Ясінянської дитячої школи мистецтв, які подарували присутнім автентичну гуцульську коляду.

Остання зміна сторінки: 23-01-2020 16:00