Сума поворотної фінансової допомоги платнику податків не оподатковується

У випадку отримання фізичною особою-платником податків поворотної фінансової допомоги, основна сума допомоги до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включається. Це стосується і ситуації, коли таку допомогу платник надає іншим особам. Водночас, якщо платник не в змозі повернути суму наданої допомоги у визначений у договорі термін, він повинен сплатити податок за ставками 15% або 17% (у випадку перевищення десятикратного розміру  мінімальної заробітної плати) із суми такої допомоги.

Нагадуємо, що поворотна фінансова допомога - це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення.

Доходи, які не включаються до розрахунку загального місячного оподатковуваного доходу платників податку на доходи фізичних осіб, визначено ст. 165 Податкового кодексу України.

Сектор взаємодії із ЗМІ та громадськістю

ДПІ у Рахівському р-ні

Остання зміна сторінки: 03-04-2013 17:25