В Ужгороді говорили про реалізацію програми «Бібліоміст»

«Бібліотека, влада та громадськість: партнерство для місцевого розвитку» - під такою назвою 28 березня у приміщенні читальної зали Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Федора Потушняка відбувся семінар.

У заході взяли участь заступник голови Закарпатської обласної державної адміністрації Іван Качур, начальник управління культури ОДА Юрій Глеба, директор Програми «Бібліоміст» Матей Новак (Київ), директор Закарпатської ОУНБ Людмила Григаш, заступники голів районних державних адміністрацій з гуманітарних питань, начальники міських і районних відділів культури, директори центральних районних бібліотек, запрошені селищний і сільські голови, директори бібліотек-філіалів, які беруть участь у проекті «Бібліоміст».

Після вітань від обласної влади до всіх присутніх звернувся директор Програми «Бібліоміст» Матей Новак, який у своєму виступі окреслив тенденції розвитку проекту на теренах Закарпаття, оцінив успіхи, позначив проблемні моменти, шляхи їх вирішення, а також зупинився на сучасних інноваційних підходах до соціальної інтеграції бібліотек на сучасному етапі. Своїм баченням цієї проблеми поділилися директор Закарпатської ОУНБ Людмила Григаш, тема виступу-презентації якої була «Стан інформатизації в бібліотеках області»; начальник відділу культури Тячівської РДА В. Гудак,; керівник апарату Рахівської РДА О. Кабаль; директор Виноградівської районної централізованої бібліотечної системи К. Вашкеба; завідуюча бібліотекою-філією с. Мала Копаня Виноградівського району В. Дубровка; сільський голова с. Тур’я-Ремета Перечинського району М. Біган; сільський голова с. Черна Виноградівського району В. Івашко.

У своєму виступі керівник апарату Рахівської райдержадміністрації Олена Кабаль зазначила, що місія сучасної публічної бібліотеки - надання повної оперативної  інформації на різних носіях користувачам всіх категорій населення, що проживають на  території району.

Бібліотеки Рахівського району вступили на  „міст” інновацій у вересні 2011 року,  де роблять вже упевнені кроки. А допомагає їм у цьому програма „Бібліоміст”. Завдяки програмі Рахівська ЦБС отримала 15 компютерів з ліцензійним програмним забезпеченням, 4 принтери та сканери, навушники та вебкамери, завдяки чому діють Інтернет-центри, створено блоги Рахівської центральної районної бібліотеки та бібліотек-філій сіл: Ділове, Костилівка, Білин. Тепер бібліотекарі Рахівського району мають змогу надавати населенню сучасні інноваційні послуги та залучати до бібліотеки все більше користувачів. Завдяки програмі „Бібліоміст” підвищився статус бібліотек, професії бібліотекаря, вони стали центром життя громад району.

Остання зміна сторінки: 29-03-2013 11:54