Народні майстрині захопили дітвору зі всієї області святковим рукоділлям

2112122В обласному музеї народної архітектури та побуту відбувся традиційний майстер-клас “Чарівний світ писанки”, який уже кілька років поспіль організовують управління культури облдержадміністрації спільно зі Службою у справах дітей Закарпатської ОДА.
У цьогорічному майстер-класі взяли участь близько 80 дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування, котрі виховуються в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу Перечинського, Великоберезнянського, Виноградівського, Воловецького й Іршавського районів, вихованців притулку для дітей Служби у справах дітей Закарпатської ОДА (смт.Батьово) та Закарпатського центру соціально-психологічної реабілітації дітей (м.Свалява).
Урочисто відкрили майстер-клас начальник управління культури облдержадміністрації Вікторія Фролова, начальник Служби у справах дітей облдержадміністрації Світлана Якімеліна, директор обласного музею народної архітектури та побуту Василь Коцан, голова обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Людмила Губаль і мама-вихователька ДБСТ з Виноградівщини Олександра Карвацька. Малечі побажали святкового настрою, сімейного затишку, смачної паски та гарних власноруч виготовлених писанок, які освятяться на Великдень і стануть домашнім оберегом.
Тонкощам писанкарства дітей навчали провідні народні майстрині області: вже згадувана Людмила Губаль, а також Марія Купар, Йожена Ільїна, Світлана Залуцька та Вікторія Симкович. Завдяки їм діти мали змогу виготовити для себе писанку в різноманітних техніках: традиційна воскова, мальованки, крапанки, мотанки, декупаж. Кожна писанка, виготовлена під час майстер-класу, була неповторною, адже малеча вклала в неї свій настрій, натхнення, фантазії. У результаті кожен зміг створити свій шедевр писанкарства та відкрити для себе значення зображень і символів.
Як повідомили в Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту, всі учасники майстер-класу були нагороджені великодніми кошиками з солодощами та книгами. По завершенні майстер-класу на них чекала також екскурсія ужгородським скансеном і святковий обід для родин із дітьми.