На Закарпатті закликають заощаджувати електроенергію та вже вимикають освітлення адмінбудівель

403472_36В Закарпатській ОДА вживають заходи, спрямовані на економію електроенергії. Для того, аби мінімізувати ризики аварійних відімкнень електроенергії (котрі вже застосовуються в інших регіонах України), в ОДА рекомендують місцевій владі та службам заощаджувати, але передовсім там, де це мінімально шкодитиме комфорту закарпатців: наприклад, вимкнути нічне освітлення адмінбудівель та скоротити освітлення вуличної реклами та вітрин.
Реагуючи на ситуацію, яка склалася в державі (існує загроза до порушення балансу в об’єднаній енергетичній системі України через дефіцит ресурсів) та відповідно до доручення Прем’єр-міністра України, голова Закарпатської ОДА Василь Губаль спрямував листа в райдержадміністрації і виконкоми міст обласного підпорядкування та на адресу ПАТ «Закарпаттяобленерго».
У документі йдеться про те, що обласна влада пропонує невідкладно вжити заходи з економії електроенергії, а саме, по-перше, припинити освітлення фасадів громадських будівель. (До слова, зовнішнє підсвічування адмінбудівлі Закарпатської ОДА, яке зазвичай вмикалося із настанням сутінків, відімкнене із суботи, а в самій споруді посилено режим економії електроенергії).
По-друге, у листі йдеться про необхідність звернутися до підприємств та організацій з проханням припинити або скоротити освітлення вуличної реклами та вітрин.
Також в ОДА рекомендують органам місцевого самоврядування скоординувати дії з ПАТ «Закарпаттяобленерго» щодо контролю за раціональним застосуванням вуличного освітлення.
Звісно, великим внеском в економію є свідоме ставлення населення до потреб заощаджувати електрику. Ідеться про необхідність раціонального використання ресурсу, особливо ж актуальна економія в години пікових навантажень (з 8.00 до 11.00, з 17.00 до 22.00)
Як вважають в ОДА, спільні зусилля з економії допоможуть дотримати балансу між виробництвом та споживанням електроенергії та відтак уникнути аварійних відключень. Відтак, щоби не потерпати від відімкнень, варто економити.

Прес-служба Закарпатської ОДА