На Закарпатті тривають навчальні семінари з питань державної регуляторної політики

Навчальні виїзні семінари з питань державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності тривають на Закарпатті. Відповідний графік проведення тренінгів органами місцевого самоврядування та місцевими органами виконавчої влади розробив департамент економічного розвитку та торгівлі ОДА спільно із сектором Державної регуляторної служби України в Закарпатській області. Відповідно до графіку такі семінари вже відбулися у Свалявському, Перечинському, Великоберезнянському, Берегівському, Хустському, Мукачівському, Тячівському, Рахівському районах та містах Хуст, Берегово та Мукачево.
Під час навчань учасникам розкрили базові положення Закону України щодо засади державної регулярної політики у сфері господарської діяльності”, визначення та ознаки регуляторних актів, основні процедури та чіткий алгоритм здійснення регуляторної діяльності органом виконавчої влади, проведення за оновленою методологією аналізу проектів регуляторних актів та М-Тесту.
Органам місцевого самоврядування, зокрема, проводять роз’яснення законодавства яке застосовується під час прийняття рішень про встановлення місцевих податків та зборів.
Враховуючи норми Бюджетного та Податкового кодексів України, органи місцевого самоврядування мають щорічно (до 15 липня кожного року) переглядати розміри ставок місцевих податків та зборів, що справляються в установленому Податковим кодексом України порядку. Відповідні ставки будуть діяти лише протягом року, на який прийняті.
У разі, якщо сільська, селищна, міська рада або рада об’єднаних територіальних громад, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, у термін до 15 липня не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків і зборів на наступний рік, такі податки справляються, виходячи з норм цього Кодексу, із застосуванням їх мінімальних ставок та без застосування відповідних коефіцієнтів, а плата за землю справляється із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування плати за землю (підпункт 12.3.5 пункту 12.3 статті 12 ПКУ, абзац 2 частина 5 розділу XIX Прикінцеві положення ПКУ).
Зазначені дії дають можливість малому і середньому підприємництву завчасно спланувати діяльність, визначити ризики для їх уникнення у майбутньому році.
Навчальні семінари з питань реалізації державної регуляторної політики органами місцевого самоврядування та місцевими органами виконавчої влади відкриті і для суб’єктів підприємницької діяльності.