На Закарпатті стартував ІІ-ий Відкритий конкурс піаністів ім.Д.Задора

22 березня в залі Закарпатської обласної філармонії урочисто розпочався Відкритий конкурс піаністів імені Дезидерія Задора – видатної постаті в крайовій музичній культурі, першого директора Ужгородського музичного училища, заслуженого діяча мистецтв України, піаніста, органіста, диригента, композитора, фольклориста, педагога.

Цього разу конкурс проходить лише вдруге, та він уже встиг зарекомендувати себе як потужне та перспективне мистецьке змагання європейського рівня, про що свідчить як минулорічний досвід, так і нинішня зацікавленість молодих піаністів та іменитих музикознавців із різних куточків України й закордону, котрі своєю участю забезпечили конкурсові міжнародний статус.

Від імені організаторів конкурс відкрили заступник директора департаменту культури облдержадміністрації Ілдико Молнар, котра зачитала вітального листа Міністра культури України Євгена Нищука, та директор Ужгородського музичного коледжу ім.Д.Задора Світлана Стегней. Вони побажали учасникам успіху, журі – плідної роботи, а всім слухачам – естетичної насолоди. Тепло привітав гостей Ужгорода міський голова Богдан Андріїв. Долучився до вітань Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бугайло.

Почесним гостем конкурсу, як і торік, став син закарпатського музичного світоча – Іштван Задор, котрий мешкає в Угорщині. Він поділився радістю перебування в переповненому залі на події, що увічнює пам’ять його батька і, водночас, заохочує талановиту молодь досягати професійних вершин. А от член журі з Франції Жільбер Сан Піетро ді Монте Россо завітав в Україну вперше, знаково – на запрошення Ужгородського музичного коледжу ім.Д.Задора, чий студент – обдарований молодий піаніст Адріан Ерп – не так давно тріумфував на престижному конкурсі у Франції, справивши неабияке враження на досвідченого піаніста. Гість також розповів про власний досвід організації подібних мистецьких змагань і дав конкурсантам додатковий, доволі переконливий стимул для перемоги, пообіцявши фіналістам сприяння в поїздці до Ніцци для участі у власному конкурсі.

Музичне вітання присутнім подарували торічний Лауреат І премії Мате Сіртеш – студент Музичної гімназії м.Веймар (Німеччина), симфонічний оркестр Закарпатської обласної філармонії під керівництвом заслуженої артистки України Вікторії Свалявчик-Цанько та студент Ужгородського музичного коледжу ім.Д.Задора, триразовий призер міжнародного музичного конкурсу піаністів у Франції Адріан Ерп.

Нагадаємо, у наступні два дні (23 та 24 березня) свою виконавську майстерність демонструватимуть 28 піаністів із десяти областей України, а також з Угорщини, Словаччини і США. Оцінюватимуть виступи знані музиканти й досвідчені педагоги з України, Словаччини, Угорщини та Франції. Прослуховування проходитимуть на базі Ужгородського музичного коледжу ім.Д.Задора.

Крім того, в п’ятницю, 23 березня, за підтримки Товариства угорської культури Закарпаття на сцені обласної філармонії з концертом виступить голова журі, професор Будапештської музичної академії ім.Ф.Ліста Балаж Соколаї. Початок о 18.30.

Імена ж переможців конкурсу оголосять у неділю, 25 березня. Нагородження і гала-концерт відбудуться в залі обласної філармонії. Початок о 12.00. Вхід вільний.

Департамент культури Закарпатської ОДА