На Закарпатті посилять роботу з профорієнтаційного супроводу молоді з функціональними обмеженнями

Питання дотримання чинного законодавства щодо працевлаштування дітей та «Про освіту» в частині охоплення навчанням дітей та учнівської молоді розглянули під час засідання координаційної ради у справах дітей при облдержадміністрації під головуванням заступника голови ОДА Олександра Петіка. Участь у засіданні взяли керівники структурних підрозділів ОДА та обласних управлінь і відомств: Служби у справах дітей, департаментів -охорони здоров’я, освіти, культури, обласної служби зайнятості, управління Держпраці в області.
За інформацією Закарпатської обласної служби зайнятості населення, цього року послугами відомства скористалися 29 безробітних віком до 18 років. В області працевлаштовано 5 неповнолітніх. Інспектори управління Держпраці в Закарпатській області з січня по листопад п.р. провели 233 перевірки. Виявлено 4 суб’єкти господарювання, які використовували найману працю 41 особи молодше 18 років: ТЗОВ «ФАБ-САВ» (2 дитини), Мукачівський завод «Точприлад» (протягом 2017 року працевлаштовано 26 дітей), ТЗОВ «Кнюпель Ферпакунг» (4 дитини), ТЗОВ «ІМС Коннектор Сістемс» (9 дітей). За результатами перевірок порушень законодавства щодо праці неповнолітніх не виявлено, як і випадків залучення осіб молодше вісімнадцяти років до важких, шкідливих робіт із небезпечними умовами праці.
За статистичними даними, поданими відділами освіти області, станом на 1 вересня 2017 року в області нараховується 170 тисяч 619 дітей віком від 6 до 18 років, з яких навчаються 169 тисяч 325. З середини серпня до листопада в області тривав профілактичний захід «Урок», за результатами якого виявлено 189 дітей, які 1 вересня не приступили до навчання. З них до навчання повернуто 90 дітей, робота з рештою триває.
За результатами розгляду зазначених питань, прийняті рішення щодо посилення роботи у напрямку працевлаштування дітей кризових категорій, у тому числі дітей та молоді з функціональними обмеженнями, та їх профорієнтаційного супроводу. Також вирішено вжити дієвих заходів щодо залучення до навчання дітей шкільного віку, які самовільно без поважних причин не відвідують навчальні заклади. Крім того, в області вирішено розробити алгоритм взаємодії відповідних структур у напрямку дотримання Закону «Про освіту» у частині охоплення навчанням дітей та учнівської молоді.